Çözüldü GT 630 "Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ewirox

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve Valorant vb. FPS oyunlarında renk ayarları yapmak istiyorum, GeForce Experience yükledim kurulumu yapacaktım fakat aşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü ve başlıkta yazan hatayı alıyorum. Çözümü bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 630
İşlemci: AMD FX(tm)-8350 eight-Core Processor 4.00 GHz.

hata.PNG

Çözüm
GT 630'un iki versiyonu var. Birisi Fermi mimarili, diğeri Kepler mimarili. Eğer Kepler mimarili olsaydı o sürücüyü kurabiliyor olurdun fakat belli ki ekran kartın Fermi mimarili. Fermi mimarili ekran kartları için de sürücü desteği 391.35 sürümü ile noktalandı, yani 391.35 sürümünün üstündeki hiçbir sürümü kuramazsın demek oluyor bu.

"Neden GeForce Experience bana bunu indirtti o zaman?" diye soracak olursan, NVIDIA maalesef mimari farkına göre sürücü indirmesi yapmıyor. Yani GT 630 Kepler'in sürücü desteğine göre sürücü koyuyor önüne. NVIDIA'nın sürücü indirme sayfasında da GT 630'u seçtiğinde sana en son sürümü çıkardığını görürsün mesela. Oysa ki GT 630 Fermi versiyonu o en son sürümü desteklemez, maksimum 391.35'i destekler.
GT 630'un iki versiyonu var. Birisi Fermi mimarili, diğeri Kepler mimarili. Eğer Kepler mimarili olsaydı o sürücüyü kurabiliyor olurdun fakat belli ki ekran kartın Fermi mimarili. Fermi mimarili ekran kartları için de sürücü desteği 391.35 sürümü ile noktalandı, yani 391.35 sürümünün üstündeki hiçbir sürümü kuramazsın demek oluyor bu.

"Neden GeForce Experience bana bunu indirtti o zaman?" diye soracak olursan, NVIDIA maalesef mimari farkına göre sürücü indirmesi yapmıyor. Yani GT 630 Kepler'in sürücü desteğine göre sürücü koyuyor önüne. NVIDIA'nın sürücü indirme sayfasında da GT 630'u seçtiğinde sana en son sürümü çıkardığını görürsün mesela. Oysa ki GT 630 Fermi versiyonu o en son sürümü desteklemez, maksimum 391.35'i destekler.

Çözüm
391.35 sürüm sürücüyü kurmayı dener misiniz? GeForce Fermi'nin sürücü desteği yok, yani son sürüm sürücüleri kuramazsınız.

Dediğiniz sürümü başarıyla yükledim ama alttaki menüye erişmek istiyorum ve anladığım kadarıyla eski ekran kartlarında bu pek mümkün olmuyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-01_011632.png
    resim_2021-05-01_011632.png
    287,8 KB · Görüntüleme: 62
Benim PC'de de aynı hatayı alıyorum ama benimki GT 740M. Bende mi aynısını yapacağım?
Senin ekran kartın Kepler mimarili. Sonundaki M ibaresinden de mobil ekran kartı olduğunu ve bir notebook kullandığını anlıyorum. Kepler mimarili notebook ekran kartları için de sürücü desteği 425.31 sürümüyle birlikte kesildi. Yani maksimum 425.31 sürümünü kurabilirsin.

Aslında GT 740M ekran kartını NVIDIA sitesinde aratınca direkt olarak 425.31 sürümü çıkıyor, bu hatayı almaman gerek. Windows arama yerine winver yazıp entera basarak çıkan pencereyi ekran görüntüsü olarak atabilir misin?

Geri
Yukarı