Çözüldü GT 630 "Nvidia uygun donanım bulunamadı" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gokdenizarslaan

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım GT 630. İşletim sistemim Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olaya bir çözüm getirmek istiyorum. Ben de ne zamandır bu hatayı araştırıyordum. Bugün sonunda çözdüm. Bu hata nvidia setubu donanım kimliğinizi bulamadığı için oluyormuş. Dediğim olayları yaptığınız zaman doğru sürüm indirip uyumlu donanım bulamadı diyorsa çözülecektir. Setup dosyasında genelde c: de nvıdıa diye dosyada olur orda display.driver girin orda nvami.inf dosyasını açın %NVIDIA_DEV.0FD1.1597.1043% = SECTION001, PCI\VEN_10DE&DEV_0F02&SUBSYS_8A9F1462 böyle kodlar bulduğunuzda en üstte durun. - aygıt yönetici açın görüntü bağdaştırıcısındaki aygıtınıza sağ tıklayın, özellikler diyin. Açıklama kısmında donanım kimlikleri seçin. Ordaki 2.kodu kopyalayın. Sonra nvami dosyasını masaüstüne kopyalayın ve dosyayı açıp dedğim yerdeki kodun sonunu, yani PCI\VEN_10DE&DEV_0F02&SUBSYS_8A9F1462 bu kısmı kendinizinkiyle değiştirin. Sonra kaydedin ve dosyadaki nvami.infi silip yenisini yapıştırın. Sonra setup açıp deneyebilirsiniz. Teşekkürler.

Bbn tam olarak bu hatanin cozumunu 1 aydir arastirdim. Nvidia'nin sitesinde problem bildirisi yaptim kisacasi. Windows guncellemesinde gelen son surum neyse odur, yani tam olarak son surum GT630 ekran karti icin 391.35'dir. Tabii ki de bu da size cozum gibi gelmediyse kendi sitelerinden indirdiğimiz GT 630 ekran karti icin olan driver paketinde "nvami" diye dosya var, acin bakin resmini atiyorum. Bilinen surumden sonra cikan driverlar GT 630 icin gelmiyor artik. Ekran kartinizi değistirmeniz en guzel cozum. Tesekkurler.

bandicam 2018-11-07 00-20-33-305.jpg
bandicam 2018-11-07 00-25-58-789.jpg
bandicam 2018-11-07 00-31-20-219.jpg

İyi geceler herkese. Nvidia gt630 ekran kartı ıle ilgili sorun yaşayan herkes için yada farklı modellerde olanlar için recep abinin dediği gibi;
  1. DDU Uninstaller ile kaldırın tamamen harfiyen uygulayarak.
  2. Daha sonra nvidia klasorunde dısplay drıver klasorune girin ve nvami dosyasını açın.
  3. Daha sonra bilgisayara sağ tıklayıp yonet dıyın ve görüntü bağdaştırcılarına sağ tıklayıp özellikler diyin.
  4. Ayrıntılardakı seçenek de donanım kimlikleri dedıkten sonra butun kımlıkleri sorayla kopyalayıp PCI\VEN_10DE&DEV_0F00&CC_0300 tarzı kımlıklerın olduğu yeri bulup sırayla görüntü bağdaştırcılarında olan kimlikleri ılk sıraya teker teker yapıştırın, sorun halloluyor.

Benim gibi sorun yaşayanların işine yarar dıye dusundum umarım faydam olur.

@Recep Baltaş abi bu işin içinden çıkamadım her şeyi denedim ama nafile. Kafayı sıyırmak üzereyim. Bilgisayardan soğudum. Bana bu konuda yardım edebilir misin? Belki eksik bir şey yapıyorum veya yanlış ne desen varım lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı