Çözüldü GT 630M Doom 2016 Vulkan'a geçiş sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Atessonmezz

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR3
Ekran kartı
GT 630M 1GB VRAM
İşlemci
i7 3630QM
Şimdi ben Vulkan'ın ne olduğunu bilmiyordum. Tıkladım, oyundan gir çık yaptı ve sonra oyun report yap diyor. Oyun acılmıyor. OpenGL4.5 mi nedir nasıl ona gecebilirim? Driver'ı tekrar yukledim olmadı. Dosyalarına baktım oyunun... Yok bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Config dosyası üzerinden Vulkan ayarını geri OpenGL'e dönüştürmeyi denediniz mi?

C:\Users\KullanıcıAdı\Saved Games\id Software\DOOM\base konumundaki DOOMConfig.local dosyasını açıp r_renderAPI "1" değerini 0 yaptıktan sonra öyle girmeyi deneyin oyuna.
Nvidia üzerinden oyun ayarlarına baktınız mı? Buradan kontrol edin. Olmazsa DDU yöntemini kullanarak deneyebilirsiniz.

Config dosyası üzerinden Vulkan ayarını geri OpenGL'e dönüştürmeyi denediniz mi?

C:\Users\KullanıcıAdı\Saved Games\id Software\DOOM\base konumundaki DOOMConfig.local dosyasını açıp r_renderAPI "1" değerini 0 yaptıktan sonra öyle girmeyi deneyin oyuna.

Çözüm
@Atessonmezz Oyun dosyalarında değil zaten bu dosya. Sistemin kurulu olduğu diske gelip ''Users'' klasörünü açın. Sonrasında aktif olarak kullandığınız kullanıcıyı seçin. Açılan sayfada karşınıza çıkacak ''Kaydedilen Oyunlar'' şeklinde.

1656799180931.png

Geri
Yukarı