GT 630M NVIDIA driverı yüklenmiyor

konuc

Centipat
Arkadaşlar;
ASUS N56Vm laptop bilgisayarım var. NVIDIA GeForce GT 630M ekran kartı mevcut. Bilgisayarımın BIOS'u çöktüğü için tamirciye gönderdim. Geri geldiğinde NVIDIA'nın çalışmadığını fark ettim.
BIOS ayarlarına baktığımda bilgisayarıma ASUS N56Vz modelinin BIOS'u yüklendiğini fark ettim. N56Vz modeli için NVIDIA GeForce GT 650M kullanılıyormuş.
NVIDIA GeForce GT 650M driverı yüklemeye çalışsamda sonuç vermedi.
Kendimce yaptığım araştırmada NVIDIA driverının yüklenmemesinin nedeni uygun BIOS'un yüklenmemesinden kaynaklı olması sonucuna vardım.
Yine kendimce BIOS downgrade yapmaya çalıştım ancak olmadı. N56Vm modelim için ASUS'un yayınladığı en son sürüm 216 ancak şu an benim bilgisayarıma yüklü olan 217(N56Vz modelinin BIOS'u).
Bilgisayarı tekrar tamirciye göndermek istemiyorum. Kendi başıma orijinal BIOS'u bilgisayarıma nasıl çakabilirim. ASUS'un vermiş olduğu BIOS Update, BIOS downgrade toolları işe yaramıyor.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Biraz riskli ancak DOS üzerinden AMIBIOS ile bios yazdırabilirsin. Tek gereken bir usb bellek. Bir de ASUS'un orjinal sitesinden senin laptopuna uygun bios'u indirmek. Sonrası zaten oldukça kolay. İnternette biraz araştırıp bakabilirsiniz.

Hangi driver sürümünü yüklemeyi denediniz? Gt630m'in driver desteği kalkalı çok oldu en son hangi driver desteğini verdi bilmiyorum ama eski bir driveri yüklemeyi deneyebilirsiniz belki sonuç verir.

Biraz riskli ancak DOS üzerinden AMIBIOS ile bios yazdırabilirsin. Tek gereken bir usb bellek. Bir de ASUS'un orjinal sitesinden senin laptopuna uygun bios'u indirmek. Sonrası zaten oldukça kolay. İnternette biraz araştırıp bakabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Bunu araştıracağım sonucunu buraya yazarım.
Hangi driver sürümünü yüklemeyi denediniz? Gt630m'in driver desteği kalkalı çok oldu en son hangi driver desteğini verdi bilmiyorum ama eski bir driveri yüklemeyi deneyebilirsiniz belki sonuç verir.
Bir kaç sürüm denedim. Asus'un bana verdiği orjinal driver CD'sinde sunmuş olduğu sürümü de denedim ancak sonuç alamadım.
Ayrıca bu sorunu 3 senedir var oyun oynamadığım için pek uğraşmadım şuan çözmek için iştahlandım açıkçası.
391.35 GT 630 için son desteklenen sürüm.
Çok uğraştım sürümle alakalı olmadığını fark ettim. Bu sorunu yaşayan başka insanlarda olmuş ve onlarda da BIOS'tan kaynaklandığını gördüm. Yani benim sorunum uygun BIOS'un yüklü olmamasından kaynaklı.
Şuan yoğunlaştığım nokta uygun BIOS'u bilgisayara yükleme. Eğer uygun BIOS'u bilgisayarıma yüklersem sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Bu konuyla ilgili bir kişi daha konu açmıştı. Kİmse kafasına göre farklı BIOS yükleyemez. Intel GPU yüklü olduğu halde Nvidia GPU kuramıyorsan tamirciye götür, ya doğru BIOS'u yapabilirse atsın yada ona göre bir çözüm sunsun.

Beyler i7 3770 işlemci 8gb ram 1tb hard disckim var ama ekran kartım çok zayıf gt 630m 2 gb değiştirmek istiyorum sizce alıcağım ekran kartı ana kartım felan da zayıfsa etkiler mi ve lolü akıcı oynamak için en düşük hangi ekran kartını öneririsniz kasamın power kaynağı 350w sanırım
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Kart Okuyucu 20 in 1 Kart Okuyucu sanırım ana kart yerine bunlar takılı bana en düşük lolü akıcı oynatıcak ekran kartı öneririmsiniz teşkkürler şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı