Çözüldü GT 640 sistem temizlendikten sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omurr35

Decapat
Daha fazla  
RAM
2 slot 2GB Toplam 4GB Ram
Ekran kartı
GT 640
Anakart
GIGABYTE GA-G41M-Combo
Merhaba,

Bugün bilgisayarımın içini temizledim termal macunlarını yeniledim ve geri kapattım. Fakar şu an bilgisayarıma görüntü gelmiyor. Çözüm olarak şunları denedim;

-RAM'leri çıkarıp yuvalarını ve kendilerini temizleyip geri taktım.
-Farklı bir RAM denedim.
-Ekran kartı soketini temizleyip geri taktım.
-Ekran kartını çıkarıp, görüntü kablosunu anakartın görüntü çıkışına takıp denedim.
-İşlemciyi çıkarıp taktım.
-BIOS pilini çıkarıp taktım.

Ama hiçbir çözüme varamadım. Temizlerken hiçbir donanıma zarar vermedim hepsi sapasağlam. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı anakartı DDR3 şeklinde kullandım sürekli aynı problemi yaşıyordum ben de. Rica ederim.
BIOS pilini tekrar çıkartıp 5-10 dk bekle sonra tak sana uyarı gelecek default olan BIOS'u yükle sorun çözülecektir eğer dediğin gibi hiçbir zarar vermediysen.

DDR2 mi DDR3 mü RAM'lerin ona göre slotlara takman gerekiyor.

BIOS pilini tekrar çıkartıp 5-10 dk bekle sonra tak sana uyarı gelecek default olan BIOS'u yükle sorun çözülecektir eğer dediğin gibi hiçbir zarar vermediysen.

Ramlerim ddr3 doğru slotlarda. Çözüm önerinizi deneyeceğim çok tesekkürler.

Biosu çıkardıktan sonra bilgisayarı açacak mıyım?

İşlemciyi çıkartıp anakart üzerindeki pinleri kontrol etmeni öneririm yamulmuş veya eğrilmiş olabilir. Kasa içindeki kabloları düzgün taktığına emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı