GT 710 ısınıyor

Sheriff.Official

Hectopat
Daha fazla  
GT710 1GB 64 Bit zone Edition Zotac ekran kartım var. Boşta 50 derece Zula da 95-96 derecede geziyor. Kartın zaten Max Temp'i 95. oyun ağır değil biliyorsunuz. Sadece %55 civarında kullanırken sıcaklık bu şekilde. Low profile kart, fanı falan yok. Sonradan kendim ekledim. Şu an girip test edeceğim. Siz yine de önerilerinizi yazın. Eski sahibi temizlik yapmazmış hiç? Termal macun yenilesem mi? Başka önerileri olan var mı? Bu şekilde kullanmam zarar verir mi?

Termal macunu yenilemek sıcaklıkları düşürebilir, eğer imkanınız varsa kaliteli bir termal macun ile yenileyin (Arctic MX-4 öneririm). Kasanın iyi bir hava akışına sahip olması ve dar/kapalı alanlarda bulundurulmaması da sıcaklıkları düşürecektir.

GT710 1GB 64 Bit zone Edition Zotac ekran kartım var. Boşta 50 derece Zula da 95-96 derecede geziyor. Kartın zaten Max Temp'i 95. oyun ağır değil biliyorsunuz. Sadece %55 civarında kullanırken sıcaklık bu şekilde. Low profile kart, fanı falan yok. Sonradan kendim ekledim. Şu an girip test edeceğim. Siz yine de önerilerinizi yazın. Eski sahibi temizlik yapmazmış hiç? Termal macun yenilesem mi? Başka önerileri olan var mı? Bu şekilde kullanmam zarar verir mi?

Nasıl fan ekledin kanka anlatsana merak ettim.

Hocam temizleyin macun yenileyin bir de üstüne bir fan takın aynı işlemleri yaptım GeForce 210 vardı elimde bir de overclock ettim. Yaklaşık %30 daha fazla verim alıyorum sıcaklık dereceleri ise boşta 35-40 derece yükte %100 kullanımda ise en fazla 55'i gördüm. Overclock'u önermem risklidir benim kartım yansada sorun olmayacağı için dert etmedim.

Hepinize teşekkür ederim yardımlar için üzerine fan takıp vida attım yaklaşık 15-20 derece fark ediyor termal macunuda yenileyince 65 dereceye sabitlerim herhalde sıcaklığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı