GT 730 Forza Horizon 4 Ani kapanma

İşletim sistemi
Windows 10

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistemim profilimde de yazdığı gibidir her şeyim tam sadece ekran kartından kaybediyorum ekran kartım GT730 4 GB oyunun istediği GT740.
Oyuna girdiğimde grafik ayarlarını ilk önce en düşük yaptım bilgisayarın vereceği performansa göre arttıracaktım. Devam et dediğimde
Sağ aşağıda oyun yükleniyor tam oyunun en başındaki yarışa girecekken siyah ekran verip kapanıyor. Process Monitor ile yaptığım tarama: Logfile.rar
Oyunu nasıl oynayacağımı öğrenmek için Microsoft Store'dan demo indirmiştim.
Oynayabilirsem satın alacaktım.

Bu videoyu izleyerek sürüm yükseltecektiniz. Bu videodaki rehberi uyguluyorsunuz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2004 sürümünü yüklediniz fakat beğenmediniz demeden önce yükleme yapıyor o yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başladı karşıma bir iketi çıktı sağlıklı yükleme yapmak istşyorsanız hayırı seçin diye ben orada ilk evet kutusunu işaretledim Windows ISO dosyasının kurulu olduğu flash belleği çıkartmamı istedi çıkarttım bilgisayar yeniden başladı yine aynı kutucuk çıktı bu sefer hayır yani sağlıklı yüklemeyi seçtim (bu arada BIOS girmeye çalıştım fakat F9'a ne kadar bassam bile açılmadı bu yüzden hayır ı seçtim) karşıma Windows 10'u yükleme ekranı geldi şimdi yükle dedim ve karşıma paylaştığım resimdeki gibi bir yer geldi ben daha önceden bu Windows'u laptopuma kurmuştum başarılı olmuştum eski Windows'un hangi diskte olduğunu biliyorum ama o diski biçimlendir dediğimde yine ilerleme kutusu açık olmazsa ve anakartımın Driver'ı silinirse ne yapacağım?

@r.yasar10 Değil, Windows'u güncellemesini tamamlayınca ekran kartını da güncellemesini isteyeceğim. Şimdiki sürücü: Version 388.13, en güncel sürücü: 446.14

Anladıgım kadarıyla güncelleştirmeyi yapamadınız. Karşınıza nasıl bir ileti çıktıgı hakkında bir fikrim yok.

Biçimlendirme yapmayacaksınız, videoda anlatılan adımlar dışında bir şey yapmamanız lazım. Ayrıca sürüm yükseltme yapınca veya güncelleştirme yapınca anakart driveri (BIOS) silinmez.

Eski windowsun kurulu olduğu disk bu kalan boş alan bölümünde 24gb yazıyor orsdan anladım
1591864497945761509817.jpg

@r.yasar10 Değil, Windows'u güncellemesini tamamlayınca ekran kartını da güncellemesini isteyeceğim. Şimdiki sürücü: Version 388.13, en güncel sürücü: 446.14
Formattan önce sürücü güncellemek daha mantıklı olmaz mıydı? 2004 zaten belli sorunları olan bir sürüm ve bilgisayarda önemli dosyalar falan varsa format zorlar.

USB'yi çıkartıp evete basacaksınız.
Formattan önce sürücü güncellemek daha mantıklı olmaz mıydı? 2004 zaten belli sorunları olan bir sürüm ve bilgisayarda önemli dosyalar falan varsa format zorlar.

Normalde dediğin gibi ekran kartı güncelleştirmek daha mantıklı ama. Windows sürümü de çok eski geldi. Bir yerden başlamak gerek diye Windows sürümünü güncellemekle başlamaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı