GT 730 Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti sorunu

LetterZx

Kilopat
Daha fazla  
Aylardır bilgisayarımda gt730 ekran kartımla bazı oyunlarda ciddi bir fps düşüşü yaşıyorum. Bütün oyunlarda ise oyunun ortasında bir yerde nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum. Özellikle league of legends oyununda ortalama dakika 10 civarı oluyor. Farkı bir ekran kartı denedim fakat tekrar aynı hatayı aldım. Recep abinin tabiriyle bakkala götürdüm harddisk bozuk diye geçiştirdi hddtune ile taradım herhangi bir bozukluk çıkmadı. Ve bilgisayar ısınmıyor şimdiye kadar en fazla 50-55 derece gördüm işlemci ile ekran kartında. Şu an windows 7 kullanıyorum windows 8.1 ve windows 10 ile de aynı hatayı aldım.

Anakart asus p5kse
Harddisk Wd blue 1tb
Psu eps-550sm 550wat peak 600
Ram 2gb ddr2 hi level 667mhz
İşlemci core 2 duo e7400
Ekran kartı zotac gt730

Önerdiğiniz çözümleri defalarca denedim fakat elime herhangi bi sonuç geçmedi. Memtest86 ile bellek testi yaptım sorun çıkmadı ekran kartından olsa farklı ekran kartında aynı sorunu almazdım güç kaynağım daha güçlü ekran kartlarını kaldırıyor 550wat. Harddisk taramasıda sonuç vermedi. Geriye bir tek işlemci veya anakart kalıyor fakat emin olmadan donanım değiştirmek istemiyorum buyrun bu da aida64 ile yaptığım test Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Saygısızlık etmek istemem ama anlamıyormuşum gibi konuştunuz yaptım diyorsam yapmışımdır.Sadece bir makalede eski bir sürücü ile sorunun düzelebileceğini görmüştüm ve deneme amaçlı yüklemiştim. Ve şuan windows 10'a geçtim akşam test edip tekrar buraya yazacağım sıkıntı olup olmadığını.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı