GT 730 i7 3770 sistem A Plague Tale: Innocence kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
720P oynarsanız 50-60 FPS alırsınız.
İşlemci Ram'e takılmana gerek yok o ekran kartını hayli hayli beslicek zaten işlemcin alacağın fps farketmez. Ekran kartından dolayı darboğaz olur çünkü.
Darboğaz o şekilde olmaz hocam. Ekran kartı işlemciden güçlü olursa darboğaz olur. Diğer türlü ekran kartını tam performansıyla kullanmış olursunuz.

720P oynarsanız 50-60 FPS alırsınız.

Darboğaz o şekilde olmaz hocam. Ekran kartı işlemciden güçlü olursa darboğaz olur. Diğer türlü ekran kartını tam performansıyla kullanmış olursunuz.
Darboğazın iki türlüsü vardır: İşlemciye dayalı darboğaz (işlemci ekran kartına yetişemez). İkincisi, Ekran kartına dayalı darboğaz, bunda ise işlemci ekran kartından güçlü olduğu zaman ekran kartı güçsüz olduğu için işlemci görüntü oluşturduktan sonra ekran kartını bekler.

Darboğazın iki türlüsü vardır: İşlemciye dayalı darboğaz (işlemci ekran kartına yetişemez). İkincisi, Ekran kartına dayalı darboğaz, bunda ise işlemci ekran kartından güçlü olduğu zaman ekran kartı güçsüz olduğu için işlemci görüntü oluşturduktan sonra ekran kartını bekler.
Hocam ne anlatıyorsunuz Allah aşkına? O zaman bütün işlemciler doğru konfigürasyonda darboğaz mı yapıyor? Alakası yok. Öyle bir şey söz konusu olamaz. Birbirine denk işlemci ve ekran kartı bulmak zaten imkansız.

Hocam ne anlatıyorsunuz Allah aşkına? O zaman bütün işlemciler doğru konfigürasyonda darboğaz mı yapıyor? Alakası yok. Öyle bir şey söz konusu olamaz. Birbirine denk işlemci ve ekran kartı bulmak zaten imkansız.
Darboğaz her sistemde vardır. Zaten en uygun konfigürasyonla bunu minimize edersin. Linus Tech Tips'in buna dair bir videosu dahi var. Gidip izleyebilirsin.
Şu "Asdasgudas" gibi kendini beğenmiş haddini bilmez kullanıcılar beni bu forumdan gerçekten soğutuyor. O kadar sinirimi bozdu ki şu hareketi tekrar buraya yazı yazarak kendimi ifade etme gereği duyuyorum. Bilgisi kısıtlı olup, kendisine araştırılma tavsiyesi verilmesine rağmen araştırmadan karşısındakine çok bilmiş edasıyla üstten bakarak konuşmak. Kendim çok biliyorum gibi bir iddiam asla yok haddime değil öğrenmeye her zaman açığım fakat dediğim gibi bu tarz "velet"ler insanın canını gerçekten sıkıyor. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Darboğaz her sistemde vardır. Zaten en uygun konfigürasyonla bunu minimize edersin. Linus Tech Tips'in buna dair bir videosu dahi var. Gidip izleyebilirsin.
Şu "Asdasgudas" gibi kendini beğenmiş haddini bilmez kullanıcılar beni bu forumdan gerçekten soğutuyor. O kadar sinirimi bozdu ki şu hareketi tekrar buraya yazı yazarak kendimi ifade etme gereği duyuyorum. Bilgisi kısıtlı olup, kendisine araştırılma tavsiyesi verilmesine rağmen araştırmadan karşısındakine çok bilmiş edasıyla üstten bakarak konuşmak. Kendim çok biliyorum gibi bir iddiam asla yok haddime değil öğrenmeye her zaman açığım fakat dediğim gibi bu tarz "velet"ler insanın canını gerçekten sıkıyor. Saygılarımla.
İstediğin kadar soğuyabilirsin. Yanlış bilgi veriyorsun. Ekran kartının gücü kadar kullanabilir diyeceksin. Buna da videoda "feels like bottleneck" diyor. Darboğaz olur demiyor. Videoyu izlemişsin ama anlayamamışsın. Tavsiyen umurumda değil. 1 tane video izledin diye doğru zannediyorsun. Kaldı ki benim bu foruma girdiğimde çoğu konuda bilgisiz olduğumu ve forumdaki insanların sayesinde çoğu bilgiyi öğrendiğimi beni burada tanıyan üyeler bilir. Üstten konuşan kişi sensin ki bana boş yere velet gibi laflar atıyorsun. Ben çok bilmiş edasıyla konuşmam. Bunu da burada herkes bilir. Forumu takip etmeyip üyelerin ne konuda bilgi sahibi olduklarını bilmeden boş yapıyorsun. Bak kendimi tanıtayım sana. C2 seviye İngilizcem var. Elektrik-elektronik mühendisiyim. O videolarda izlediğin donanımların bir çoğunun tamiratını yapıyorum. Önümüzdeki sene bilgisayarlar üzerine yüksek lisans yapacağım. Bence 1 tane video izleyerek buraya gelip laf atacağına önce vasfın ne diye sorsaydın keşke...

Yeni konular

Geri
Yukarı