GT 730 overclock sonucu

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Zamanında GeForce 210 overclock yapmışlığım var. Onunla %22 overclock barajını devirmiştim fakat bu sefer GT 730 overclock serüvenine kapıldım. Nedense GT 730'un overclock potansiyeli gayet şahane, bu beni nedense şaşırttı. Şöyle diyebilirim ki maksimum %29 overclock yüzdesine ulaştı fakat 910 MHz yaptıktan sonra yani diğer bir deyişle %30 overclock yüzdeliği, ne yazık ki 10 dakikada bir driver sürücüsü kesildi hatasıyla yüzleşiyordum. Voltajlık durumlara girilecekti ama kartta voltaj kilitli bu yüzden voltaj veremedim veyahut verebilecek durumda olsam bile asla vermezdim. Test olarak, 15 dakikalığına FurMark testinde maksimum 70 dereceye çıktı. Akabinde, oyun testlerini yaptım. FPS artışı olarak oyundan oyuna göre değişen değerler oldu fakat en kötü 7 FPS artışı olduğunu biliyorum. Böylelikle, gayet yerinde ve başarılı bir overclock yaptığımı düşünüyorum. Peki ya sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

Ek: Ekran kartının modeli ne diye soracak olursanız aşağıda belirteceğim.

Overclock değerleri:
1639510207635.png

Sistem:
-NVIDIA ASUS GT 730 2 GB DDR3 128-BIT.
-Powerman PSU 300W 80+ Bronze (Dual +12v 216W).

Son düzenleme:
OC öncesi ve sonrası FPS değerlerini de paylaşsaydınız keşke bayağı merak ettim oyunlara nasıl yansıdığını. :)
Hemen bir tane test yapıp buraya paylaşayım.
1639510887537.png

Stok değerlerinde alınan FPS değeri.
1639511324586.png

Bu da overclock ile alınan FPS değeri.

Son düzenleme:
@Riqhtful hocam emeğinize sağlık gerçekten fark edilir derecede güzel durmakta tablo. Sistemin kullanılabilirliğini arttırıp can vermişsiniz resmen. 🙏🏼

Saygılarımla. 🙌

@Riqhtful hocam emeğinize sağlık gerçekten fark edilir derecede güzel durmakta tablo. Sistemin kullanılabilirliğini arttırıp can vermişsiniz resmen. 🙏🏼

Saygılarımla. 🙌
Rica ederim, hocam. Ne demek, GT 730 gerçekten önyargıyla yaklaşılsa da, aslında gerçekten hız aşırtma konusunda birer canavar kartlardır. GDDR5 versiyonları ayrı bir müthiş, bakalım ileride ne elime geçirse şansımı denemek isterim.

Hayırlı akşamlar dileğiyle. 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı