GT 730 Sistemde 144 Hz'e alınca monitör görüntüsü gidiyor

Mami bey

Centipat
Daha fazla  
Selam artık sıkıldim bazen durduk yere monitör kapanıyor. Valorant'ta sürekli ekran kartı çöktü hatası veriyor PC, yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bazen de sadece monitör kararıyor CS'de Alt Tab atinca ses var ama görüntüleri yok, monitör açık 3-4 dk sonra duzeliyor ama oyun kapanıyor. Bunların hepsi 165 Hz monitör aldıktan sonra oldu. Ekran kartım GT730 ve DisplayPort yok bende normal bir HDMI kablo ile kullanıyordum. Sadece 60 oluyordu ama özel çözünürlük ile 144 yapıyordum sonra Paugge kaliteli kablo aldım ama yine Max 60 Hz gözüküyordu. Daha üstünü yapamıyordum bende özel çözünürlük oluşturup 144 yaptım, bugün bir bildirim gördüm bununla alakası olabilir mi veya ekran kartı yuksek Hz desteklemiyor mu ya da monitörde mi bir sıkıntı var? Çözelim şu sorunu ya.
GT 730 4 GB ekran kartı
Intel i5-3470
2x8 DDR 3 RAM
Everest 300W PSU

Dosya Ekleri

• Ekran_Goruntusu_19.png
    Ekran_Goruntusu_19.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey söyleceğim o monitör o ekran kartında ne arıyor.

Varsa var arkadaşın bir sorunu var onun cevabını arıyor konuyu boş yere meşgul etmeyin.
Özel çözünürlük pek sağlıklı olmaz o yüzden mecbur ya DisplayPort alacaksınız ya da 60 Hz kullanacaksınız.

Sorun bence özel çözünürlük kullanmanızla alakalı. Zaten özel çözünürlük kullandığınız zaman uygulama ilk olarak size uyarı verir ondan sonra uygula dersiniz ve ayarlar uygulanmış olur. Ekran kartı desteklemiyordur. Zaten eğer destekleseydi sana ilk başta ayarlarda 60 hz değerini vermezdi. Cahil olabilirim kusura bakmayın ben kendi deneyimlerimden söylüyorum.

Sorun bence özel çözünürlük kullanmanızla alakalı. Zaten özel çözünürlük kullandığınız zaman uygulama ilk olarak size uyarı verir ondan sonra uygula dersiniz ve ayarlar uygulanmış olur. Ekran kartı desteklemiyordur. Zaten eğer destekleseydi sana ilk başta ayarlarda 60 Hz değerini vermezdi. Cahil olabilirim kusura bakmayın ben kendi deneyimlerimden söylüyorum.

60 Hz vermesi DP olmadığı için display kablosu alarak 165 Hz kullanabilir arkadaş.

60 Hz vermesi DP olmadığı için display kablosu alarak 165 Hz kullanabilir arkadaş.
Bencede öyle yoksa kullanabilirdi HDMI o kadar yüksek değerlere yetmiyor. Eğer şüphesi devam ediyorsa DP portlu başka bir ekran kartıyla denesin. Arkadaşının bgisayarından da deneyebilir.

Bencede öyle yoksa kullanabilirdi HDMI o kadar yüksek değerlere yetmiyor. Eğer şüphesi devam ediyorsa DP portlu başka bir ekran kartıyla denesin. Arkadaşının bgisayarından da deneyebilir.
Hdmi 2.1 ile 144 hz kadar alabiliyosunz bende 2.1 kablo aldım zaten desteklemese 144 ozel çözünürlük yaptığımda kullanamzadın bunlar ara sıra oluyo sadece

O zaman ekran kartında mı sorun var diyorsun?

Eğer ekran kartında sorun varsa belki sürücülerden olabilir ya da overclock yapıyorsan bir miktar Mhz ten kıs.

Yeni konular

Geri
Yukarı