GT 730 tam performans vermiyor

Evet işlemcim İ5 4590.

Güç kaynağımda kötüydü galiba onu unutmuşum.
Ben İ5 4590 ile GTX 980 kullanıyorum, bazı oyunlarda darboğaz olsa da çoğu oyunda besliyor, 1050 Tİ gibi bir ekran kartını BF1-5 gibi oyunlar dışında rahat besler, güç kaynağınız yeterliyse alabilirsiniz.

Oyunda çok fazla FPS kaybı yaşıyorum nasıl çözerim?
(Yeni ekran kartı aldım fakat eski on board ekran kartımla aynı FPS değerlerini alıyorum.)

Ekran kartım: MSI GeForce GT 730.

İşlemci: i5 4. nesil.

RAM: 8 GB.

Hard disk: 1 TB (tam özelliklerini bilmiyorum.)

Apex Legends zaten optimizasyonu bozuk bir oyun ve sistem gereksinimlerini karşılamıyorsunuz.

Katılmıyorum. Sadece sunucu kaynaklı düşüşler yaşanıyor. Onun haricinde optimizasyonu gayet iyi bir oyun. Yeni nesil BR olarak, 1050ti'da bile oynatıyor. Olympus'taki şelale her ne kadar herkesin fps'ini mahvetse de optimizasyon olarak gayet iyi.

Lakin söylediğim gibi, her EA oyunu gibi yeterli harcama yapılmadığı için rezalet sunucuları var ve sunucu kaynaklı FPS problemleri yaşanabiliyor.

Katılmıyorum. Sadece sunucu kaynaklı düşüşler yaşanıyor. Onun haricinde optimizasyonu gayet iyi bir oyun. Yeni nesil BR olarak, 1050ti'da bile oynatıyor. Olympus'taki şelale her ne kadar herkesin fps'ini mahvetse de optimizasyon olarak gayet iyi.

Lakin söylediğim gibi, her EA oyunu gibi yeterli harcama yapılmadığı için rezalet sunucuları var ve sunucu kaynaklı FPS problemleri yaşanabiliyor.
Hocam valla Olympus şelalesinde dediğiniz gibi rahat 30-40 fps düşüyor. Worlds Edge'ye bir yer yapmışlar oraya gidince de fps düşüyo yani genel olarak bazı yerlerinde fps acayip düşüyor.

En düşük ayarlarda 40-50 FPS alıyorum, nasıl çözerim?

Ekran kartı: MSI GeForce GT 730
İşlemci: i5 4. nesil
RAM: 8 GB
Anakart: ASUS H81M-K.

Geri
Yukarı