GT 730 tam performans vermiyor

GREksnim

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta bahsettiğim gibi ekran kartımdan tam performans alamıyorum, mesela GTA 5'de test ediyorum, 1.5 Gigabyte ekran kartı kullanırken bir sorun yok ama 1.7 Gigabyte kullanırken düşük FPS alıyorum. (ekran kartları hakkında çok az bilgim, var bahsettiğim şey belki de normaldir.)

Ekran kartım: MSI GeForce GT 730.

Dediğiniz şeyi anlamadım ama komple sisteminizi yazsanız? Belki işlemci darboğazı vardır da ekran kartı kendini tam kullanamıyordur.

İşlemciniz gayet de yeterli GT730'a. Darboğaz olduğunu sanmıyorum ama hala sizin sorununuzu anlamış değilim. 1.5GB ve 1.7GB meselesi nedir? Oyun içi grafikleri mi artırdınız da ekran kartı belleğinin kullanımı yükseldi ve FPS düştü?

İşlemciniz gayet de yeterli GT730'a. Darboğaz olduğunu sanmıyorum ama hala sizin sorununuzu anlamış değilim. 1.5GB ve 1.7GB meselesi nedir? Oyun içi grafikleri mi artırdınız da ekran kartı belleğinin kullanımı yükseldi ve FPS düştü?
Şöyle ekran kartım 2 gigabayt fakat ben 1.5 gigabayt'ın üzerini kullanamıyorum.
Dediğim gibi ekran kartları hakkında bilgim yok normal olabilir.

Gta 5 de ekran kartı gb kullanımı var 1,5 gb kullanıyorken normal 1,7 gb kullanıyorken düşük alıyor. Benim düşünceme göre (gt740 sahibiyim) güncelleme sonrası berbat oluyor güncellemeleri kaldırabilirsin ya da 2 ay önceki güncellemeyi indirebilirsin.

Onu siz ayarlayamazsınız, anca grafikleri yükseltip kullanımları artırabilirsiniz ki bu sefer de FPS düşer. Yani sizin bulunduğunuz durum bana çok da anormal bir durum gibi gelmedi.

Stok sıkıntısından dolayı ekran kartı alamadım. Kendi kullandığım ekran kartım 2 GB. Bence oyunu oynatacak uygun bir çözünürlük bulun. Kartı fazla zorlamayın. Oyunu oynamaya bakın bence.:D

Onu siz ayarlayamazsınız, anca grafikleri yükseltip kullanımları artırabilirsiniz ki bu sefer de FPS düşer. Yani sizin bulunduğunuz durum bana çok da anormal bir durum gibi gelmedi.
Tamamdır sorun değil sadece ekran kartında sorunmu var onu teyit etmek istedim. Emeğiniz için teşekür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı