GT 730 ve R5 2600 sistemde genel kasmalar

_Muhammed_

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. GTX 1660S ekran kartımı sattım ve yerine GDDR3 2 GB GT 730 taktım.
İnternette testlerde benim işlemciden kötü işlemciler ile 60 FPS üstünde alıyorlar fakat ben oyunda 20 FPS, maksimum 30 FPS alıyorum.
Bilgisayara yeni format attım, ekran kartı sürücü sürümü 388.1. Başka sürücüye güncellemiyorum, sanırım sürücüler Windows 10 desteklemiyor.

1. sorum: Sadece Minecraft ve CS:GO oynuyorum. Minecraft'ta 120 FPS alıyorum ama kasıyormuş gibi geliyor ya da anlık droplar giriyor gibi hissediyorum. CS:GO'da ise 20 FPS alıyorum, bu sorununu nasıl düzeltebilirim?
2. sorum: Tarayıcıda olsun, YouTube'da olsun kasıyor gibi hissediyorum. Bu 144 Hz'den geçtiğimden dolayı mı yoksa ekran kartında mı sıkıntı var çözemedim.
Sistemim : Ryzen 5 2600 ve 16 GB RAM 512 GB SAMSUNG SSD

Herkese iyi forumlar. GTX 1660S ekran kartımı sattım ve yerine GDDR3 2 GB GT 730 taktım.
İnternette testlerde benim işlemciden kötü işlemciler ile 60 FPS üstünde alıyorlar fakat ben oyunda 20 FPS, maksimum 30 FPS alıyorum.
Bilgisayara yeni format attım, ekran kartı sürücü sürümü 388.1. Başka sürücüye güncellemiyorum, sanırım sürücüler Windows 10 desteklemiyor.

1. sorum: Sadece Minecraft ve CS:GO oynuyorum. Minecraft'ta 120 FPS alıyorum ama kasıyormuş gibi geliyor ya da anlık droplar giriyor gibi hissediyorum. CS:GO'da ise 20 FPS alıyorum, bu sorununu nasıl düzeltebilirim?
2. sorum: Tarayıcıda olsun, YouTube'da olsun kasıyor gibi hissediyorum. Bu 144 Hz'den geçtiğimden dolayı mı yoksa ekran kartında mı sıkıntı var çözemedim.
Sistemim : Ryzen 5 2600 ve 16 GB RAM 512 GB SAMSUNG SSD
Hocam ekran kartına Furmark testi yaptınız mı?

Çünkü neden? O ekran kartı kartının 2 sürümü var.
Birisi DDR3 diğeri DDR5 VRAM'e sahip.
Bu fark bile performansın yarısını öldürmesine sebep oluyor. DDR 3 veriyonlu kartları GT710'dan farksız. :)
(GT 710 DDR5)

Artı -1 Eksi
Hocam ekran kartına Furmark testi yaptınız mı?
Hangi ayarlarda ve kaç dakika yapayım hocam?
Büyük ihtimalle miningciye sattınız ve 3060 bekliyorsunuz. driverinizde 1660 ile ayarlar kalmış olabilir .
Aynen şu Mining hype ı geçmeden satayım dedim :D
Çünkü neden? O ekran kartı kartının 2 sürümü var.
Birisi DDR3 diğeri DDR5 VRAM'e sahip.
Bu fark bile performansı yarıdan fazla öldürmesine sebep oluyor. DDR 3 veriyonlu kartları GT710'dan farksız. :)
(GT 710 DDR5)
Çok felaket cidden kanser oldum acilen kart almam lazım yapabilecek birşey yok sanırım :/
Eski kartın driverını DDU ile kaldırdın mı?
Format attım ama driverlar hala kalıyor mu formattan sonra?

Hangi ayarlarda ve kaç dakika yapayım hocam?

Aynen şu Mining hype ı geçmeden satayım dedim :D

Çok felaket cidden kanser oldum acilen kart almam lazım yapabilecek birşey yok sanırım :/

Format attım ama driverlar hala kalıyor mu formattan sonra?
Hocam furmark testi ayarlarından pek anlamam doğrusu😀. Genelde kart almadan önce test yapıp öyle alınır ondan sordum. Satıcı kartla alakalı bir sorun söyledi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı