Çözüldü GT 740 Bilgisayarın kasasını açtıktan sonra çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
RAM'lere bakmak için 4 yıl sonra ilk defa bilgisayarın kasasını açtım ve biraz bakındım hiçbir şeyi ellemedim sonra kapayıp fişe taktım. Ardından açmayı deneyince arkadan hava veren fan deli gibi çalışıyordu ve görüntü gelmiyordu. Dün biraz temizliyim belki ondandır dedim temizledim dikkatlice sıvı bir şey kullanmadım. Kulak çöpleriyle bir şeyler yaptım sonra yine denedim ve yine olmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İşlemci: i5 3570 ekran kartı: NVIDIA GT 740 anakart HP'nin stok anakartı modeli hakkında pek bir fikrim yok.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki monitör çalışıyor mu çünkü VGA kablolarına zarar vermiş olabilirsin.
HDMI ve DVI kullanıyorum ve ekran kartıyla hiçbir şey yapmadım sadece baktım biraz.
HDMI ve DVI kullanıyorum ve ekran kartıyla hiçbir şey yapmadım sadece baktım biraz.
Çalışıyor.

Çalışıyor.
Bir sorun olsa ikisinden biri çalışırdı.
Şimdi bilgisayarı düzgünce kapattın. Tüm fişleri çektin. Kasanın kapağını açtın baktın ve kapattın ve sonuç olarak bilgisayar bozuldu? O arada bir şeyler olmuş belli onlardan bahsetmezsen yardımcı olamayız.
Sadece güç kablosunu çektim bi de yani en fazla 10cmden telefon düştü arkadaşa video çekiyorken ama yüksek değildi ve dvd kısmının üstüne geldi.

Güç kaynağı gibi sorum büyük ihtimalle sen RAM'lere bakarken kabloları oynatın bu yüzden olmuş olabilir.

Güç kaynağı gibi sorum büyük ihtimalle sen RAM'lere bakarken kabloları oynatın bu yüzden olmuş olabilir.
Ramleri sökmedim sadece uzaktan inceledim.
Dostum adım adım ne yaptığını anlatır mısın?

Kapağı açtım biraz baktım sonra arkadaşa video göderecektim bayağı kirli diye sonra DVD kısmının üstüne düştü sonra biraz daha baktım kapayıp kabloyu taktım ve çalışmamaya başladı görüntü gelmedi ve dediğim gibi arka fan deli gibi çalıştı.

RAM'leri sökmedim sadece uzaktan inceledim.

Kapağı açtım biraz baktım sonra arkadaşa video göderecektim bayağı kirli diye sonra DVD kısmının üstüne düştü sonra biraz daha baktım kapayıp kabloyu taktım ve çalışmamaya başladı görüntü gelmedi ve dediğim gibi arka fan deli gibi çalıştı.

Çalışıyor.

Çalışıyor.
Bir sorun olsa ikisinden biri çalışırdı.

Çözüm

Geri
Yukarı