GT 740M Oyunlarda Açılışta Siyah Ekran Sorunu

adem emre

Hectopat
Daha fazla  
Önceden GTA 5, rome 2 total war gibi oyunlar vardı bilgisayarımda lakin artık bu oyunlar siyah ekran oluyor. Hepsi orjinal ve sistemimin kaldırdığı oyunlar şimdi şöyle bir şey oldu. Yaklaşık 1 ay kadar GTA'ya girmedim ve sonunda bi bakayım dedim siyah ekran kaldı. Denerken şunu keşfettim. İNTEL'i veyahut NVİDİA'yı devredışı bırakınca oyun açılıyor ancak siyah ekran kalıyor ve yüksek performanslı nvidia işlemcisinde hiç bir oyunu açmıyor. Oyun siyah ekran kalıyor ama entegre grafikte açılıyor oyunlar ve taktir edersiniz ki donuyor. Şimdi bu laptopun sorunu nedir? Ekran kartım GT740M ve güncel lakin format attığım için windows güncel değil. Korsan windows mevcut ama bunun sorun çıkarcağını zannetmiyorum ama yüksek performansta açılan oyunlarda var crysis 3, empire total war gibi ama GTA, ATTİLA TOTAL WAR, CİTY CAR DİRİVİNG gibi oyunlar açılmıyor. Sadece entegre grafikte veya bır ekran kartını devre dışı bıraktığımda açılıyor. Nvidia ile açtığımda siyah ekranda kalıyor. Menü sesleri var görüntü yok sadece. Yardımcı olun lütfen. Kaç aydır muzdaribim. Tüm oyunlar orjinal ve bazı oyunlar sıkıntısız çalışırken bazıları niye açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı herhangi bir darbeye maruz kalmış olabilir. Ekran kartını bir kontrol edin. Laptop olduğu için ekran kartınız entegre ekran kartından yüksek olduğu için bir ısınma sorunu olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı