GT 740M sistemde CS:GO ve diğer oyunlarda FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Thwror

Decapat
Daha fazla  
RAM
4GB
Ekran kartı
GT740M 2GB
İşlemci
Intel i5 4200M
Merhabalar.
Sorunum şu CS:GO, Valorant veya herhangi bir oyunda 100 FPS civarında alırken bir anda drop giriyor FPS 25-30 civarlarına düşüyor ortalama 3 -4 dakika sürüyor. Laptop kullanıyorum fakat önceden hiç böyle bir şeyle karşılaşmamamıştım ancak ekran kartına overclock denediğimde yaşamaya başladım. Overclock attıktan sonra büyük bir FPS artışı yaşadım 75-80 FPS'den 120 FPS'leri görmüştüm fakat aynı o şekilde aralarda 3-4 dakikalık bir FPS düşmesi giriyor ve 20 30 FPS aralarında kalıyor FPS'im bu da oyun oynatmıyor nereden baksanız.

Merhabalar.
Sorunum şu CS:GO, Valorant veya herhangi bir oyunda 100 FPS civarında alırken bir anda drop giriyor FPS 25-30 civarlarına düşüyor ortalama 3 -4 dakika sürüyor. Laptop kullanıyorum fakat önceden hiç böyle bir şeyle karşılaşmamamıştım ancak ekran kartına overclock denediğimde yaşamaya başladım. Overclock attıktan sonra büyük bir FPS artışı yaşadım 75-80 FPS'den 120 FPS'leri görmüştüm fakat aynı o şekilde aralarda 3-4 dakikalık bir FPS düşmesi giriyor ve 20 30 FPS aralarında kalıyor FPS'im bu da oyun oynatmıyor nereden baksanız.

Bende de aynısı olmuştu bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmişti.
Ama overclock yaptıktan sonra olmaya başladıysa bilene sorursanız daha yararlı olur.

GT720M ile oynuyorum artık CSGO ve diğer oyunlar güncelleme yapıyorlar sürekli ve benim FPS de eskiden CSGO'da 80 - 90 arası iken şuan 30 - 40 arası mesela.
ya Benimki o tarz değil ama ben 100 fps alırken düşüyo 30 40 a 3 4 dakika duruyo ondan sonra tekrar 90 100 devam 5 dk sonra tekrar oluyo

Yeni konular

Geri
Yukarı