GT 740M ve i5 4200M Tabanlı Sistemde LoL'de Düşük FPS Sorunu

balba2

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarım LoL'de çok az bile olsa 40-30 FPS'lere düşmeye başlamıştı. CS:GO zaten 3 dk normal FPS ile oynayınca, FPS 20'lere düşüyordu. Ben de format atayım dedim. Format attıktan sonra ekran kartımı güncelledim. Oyuna girdiğimde yine 40 FPS falandı, oyuna entegre olmayan ekran kartıyla girmeyi ayarladım. Yetmedi, Razer Cortex bile yükledim. (Yüklemeden önce de vardı sorun, o yüzden yükledim.) Bu sefer oldu sandım. Denemek için girince 200 FPS falan vardı. Ama baktım sonradan düşmeye başladı. Bir inip, bir çıkıyor. Örneğin 5dk boyunca 150-300 FPS (çok dengesiz biliyorum), 5 dk boyunca 30-40 FPS. Hatta team fightlarda 10'a kadar düştüğü bile oluyor. Format atmadan önce bu kadar kötü değildi. Sadece, ara sıra 40 falan oluyordu, bi türlü kurtulamadım. Casper aldığım güne lanet olsun. Şu an değiştirecek durumum da yok. Lütfen yardım edin, durum böyle. (CS:GO şu an daha iyi çalışıyor format atmadan öncekine göre ama LoL çok büyük sıkıntı.)

• Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740M. Bilgisayar özelliklerini resim olarak attım.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvdia ekran kartı sürücüsünü Geforce nin sitesinden indir en son güncellemeler orada bulunur. Ve oyunların FPS sabitleme ayarlarını kurcala. Ve bilgisayarının tüm donanım sürücülerinin yüklendiğinden emin ol.

Oyun sırasında sıcaklık durumunuz ne oluyor? Oyunları şarjda mı oynuyorsunuz?

Ceza yemişim bugün 4 te açılacak ama ben dayanamayıp yeni hesap açtım.Neyse sıcaklık durumu bazen fan takılı olduğu halde çok uzun süre açık kalınca ısınıyor.Önceden pil takılı ve fişe takılı oynuyordum dün pili çıkarttım sadece fişe takılı oynamaya başladım.

Nvdia ekran kartı sürücüsünü Geforce nin sitesinden indir en son güncellemeler orada bulunur. Ve oyunların FPS sabitleme ayarlarını kurcala. Ve bilgisayarının tüm donanım sürücülerinin yüklendiğinden emin ol.

dediklerinin hepsini yaptım zaten.Ayrıca oyunun fps sabitleme ayarı çalışmıyor ben de anlamadım. 80 fps ayarlıyorum yine 200-300 olabiliyor sonra 40-20 fps falan düşüyor.

Senin bilgisayarın benimkinin bi üst modeli bendede cn tki 4200e modeli var oyuna başladığım ilk zamanlar yani 1 yıl öncesinde lolde en yüksek ayarlarda rahat rahat oynuyordum şimdi lolü en düşük ayarlarda ve bilgisayarı full performans ayarlarında kasarak oynuyorum csgo yu low da 200fps de oynuyorum ama lolde sıkıntı var çözdüysen nasıl çözdün veya çözmek için ne yapabilirim lütfen yardım.

Isınma sorunu vardır büyük ihtimal Aida 64 ile sıcaklık değerlerinizi paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı