GT 750M sistemde Performans kaybı

madgeer

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, kullandığım mevcut laptopla alakalı yaşadığım bir problemi çözmek istiyorum. Bir süre önce yaşadığım bir sorundan dolayı bilgisayarıma format atılması gerekti. Format atıldıktan sonra bilgisayarım önceden açabildiği oyun ve programları açmakta sorun yaşamaya, ciddi performans düşüşleri göstermeye başladı. Örneğin normalde 45-75 FPS seviyesinde League of Legends oynarken FPS değerlerim 0-10 arasına indi, Unity üzerinde hazırladığım basit oyunların açılması zorlaştı, en basit gereksinimlere sahip oyunlarda bile (rimworld gibi) performans düşüşleri yaşadım, Google Chrome gibi arama motorlarında da sekmeler donup siyah ekran vermeye başladı. Bilgisayarımın özelliklerini aşağıya yazıyorum, sizce bu problemi nasıl çözebilirim?
-i7 2.20GHz
-16 GB RAM.
-1TB HDD.
-GeForce GT 750M (Acer Aspire v3)

Peki tahminen laptopunuzda iki adet ekran kartı olmalı biri Intel biri harici olan NVIDIA formattan sonra sıfırlanan ayarlarla birlikte sanırsam oyunları Intel ekran kartıyla açıyor olabilir PC onun ayarınada bir bakın derım eğer varsa etrafımda ki insanların yaşadağı bazı sıkıntılardandı bu da.

Peki tahminen laptopunuzda iki adet ekran kartı olmalı biri Intel biri harici olan NVIDIA formattan sonra sıfırlanan ayarlarla birlikte sanırsam oyunları Intel ekran kartıyla açıyor olabilir PC onun ayarınada bir bakın derım eğer varsa etrafımda ki insanların yaşadağı bazı sıkıntılardandı bu da.

Anladım, kontrol edeceğim teşekkürler. Bu arada mevcut sürücüler 2016 yılına ait görünüyor, GT 750M için daha güncel bir sürücünün olup olmadığını test edebileceğim bir site biliyor musunuz?

Geri
Yukarı