GT 755M SLI vs GTX950M?

Gt 755m Sli daha çok performans veriyor ama o bilgisayar eski bir bilgisayar. Ben daha yeni olan Skylakeli Asus öneririm.

960M İle karşılaştırınca bile 755m üstün geliyor :D

Ama arkadaşında dediği gibi yeni olanı almak daha mantıklı gibi.

Üstteki 755M SLI alttaki 950M

2.png

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 451
Bence SLI 755M, ikisi de 28nm, GDDR5 belleğe sahip. Bu laptop olduğu için 4. nesil işlemci ekran kartını düşününce arka plana atılabilir. Bence SLI olanı. Ya da 950m yerine 1050M olsaydı (ki özelliğini bile bilmiyoruz ama pascal her türlü büyük performans artışı sağlayacak) 1050M derdim.

Sonuç olarak 755m SLI almalısın. Çok güç tüketmesini istemiyorsan, basit işler yaparken ekran kartlarından birini çıkarırsın ayrıca. 960m ile bile karşılaştırırsan 755M derdim. 960M'in 4GB versiyonu belki olabilirdi. Ama 970M deseydin kesinlikle 970M.

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar bir sorum daha olacak lenovo olan 3 sene önce üretilmiş asus ise üretileli 1-2 ay oldu eski bilgisayarın ne gibi bi dezavantajı var çoğunluk asus demiş.

Bence SLI 755M, ikisi de 28nm, GDDR5 belleğe sahip. Bu laptop olduğu için 4. nesil işlemci ekran kartını düşününce arka plana atılabilir. Bence SLI olanı. Ya da 950m yerine 1050M olsaydı (ki özelliğini bile bilmiyoruz ama pascal her türlü büyük performans artışı sağlayacak) 1050M derdim.

Sonuç olarak 755m SLI almalısın. Çok güç tüketmesini istemiyorsan, basit işler yaparken ekran kartlarından birini çıkarırsın ayrıca. 960m ile bile karşılaştırırsan 755M derdim. 960M'in 4GB versiyonu belki olabilirdi. Ama 970M deseydin kesinlikle 970M.
Yeni nesil ekran kartlı laptoplar pahalı oluyor şuan en düşük Gtx960m ekran kartlı Laptop en az 3300 TL dediğin gibi GT755M SLİ daha iyi performans sağlıyor, Ucuz olmasının sebebi eski olması(vatan'da şuan 4400 civarı :D ), 1-2 yıl sonra hiç satamayacaklar üretimi de yapılmıyor zaten, ilk çıktığı zamanlar 3000 TL civarıydı ki o zaman dolar kuru farklıydı.

Yalnız birde şu var eğer benim yükeldiğim resme dikkatli bakarsan. Sen Lenovo'da mesela Battlefield 4'ü 1920x1080'de ultra ayarda oynadığında ortalama 32 FPS'de oynayacaksın ama ASUS 1366x768 olduğundan 45-50 FPS civarında oyarsın ultra ayarda. O yüzden GTX 950'li ASUS daha mantıklı olur.

Yalnız birde şu var eğer benim yükeldiğim resme dikkatli bakarsan. Sen Lenovo'da mesela Battlefield 4'ü 1920x1080'de ultra ayarda oynadığında ortalama 32 FPS'de oynayacaksın ama ASUS 1366x768 olduğundan 45-50 FPS civarında oyarsın ultra ayarda. O yüzden GTX 950'li ASUS daha mantıklı olur.
Aynen öyle ama mesela çözünürlüğü düşürsem ultrada oynayabilirim lenovo orada ekran çözünürlüğünü kısıtlamamış sli ekran kartı koyup 1366x768 çözünürlüğünde bi ekran koysaydı çok saçma olurdu, asusta da aynı şekilde ekran kartı orta seviye olduğundan ekranı 1920x1080 yerine 1366x768 çözünürlük yapmış iki laptopta ekran kartına göre ekran seçmiş ( lenovo olan 3 sene önce üretilmiş bi laptop olduğunu unutmayalım :) )

H
SLI bütün oyunlarda performans veriyor mu?
Hemen hemen her oyunda performans veriyor yani ben şahsen sli desteklemeyen bi oyun bilmiyorum ve sli desteklemeyen bi oyun zaten grafikleri yüksek bi oyun değildir yeni çıkan oyunların hepsi sli destekliyor diye biliyorum, zaten desteklemeyen oyunlar için GT755M tek başına yeter diye düşünüyorum :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı