GT 820M laptopta oyunlar açılmıyor

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Sistemim:
GT 820M 2 GB
4 GB RAM
i3 4005u 1.70 GHz.

Arkadaşlar 1 hafta önce her şey normalken bu hafta oyunlara geç girme ve bazen de hiç girmeme, kitlenme gibi sorunlar var. Kitlenme derken PC hiçbir tuşa tepki vermiyor. PC'yi açma tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Örneğin: CS:GO'da harita yüklenmiyor, ETS 2 harita yüklenmiyor, Don't Starve Together geç açılma sorunu ve bu kadar düşük sistemli bir oyun olmasına rağmen Left 4 Dead 2 girebiliyorum ama her saniye drop oluyor ve ileri doğru adım bile atamıyorum. Şu ana kadar girebildiğim sadece Stardew Valley ve Half-Life. İlk başta HDD'den şüphelendim, eskidiğini düşündüm ve HDD sentinal Pro programını indirdim ama HDD sağlığı ve performansı %100 diyor. Bu arada görev yöneticisinde arka planda Windows uygulamaları, NVIDIA ekran kartı uygulamaları, Intel uygulamaları ve Steam açık yani boş yere arka planda çalışan uygulama yok ve buna rağmen görev yöneticisinde disk kullanımı kısmında %100 yazıyor. Sizce sorun ekran kartından mı kaynaklı? İşlemciden mi kaynaklı? RAM'lerden mi kaynaklı? Eğer ekran kartından kaynaklı ise laptoplarda ekran kartı değiştirilebiliyor mu?

Geri
Yukarı