GT 840M Rainbow Six Siege Düşük FPS Sorunu

FahriBey

Kilopat
Olayı baştan anlatmak istiyorum çünkü cidden çıldırıyorum, kendimi çok ama çok kötü hissediyorum. Yaz tatilinin başından beri Rainbow Six Siege oyununu oynuyorum, şu anki oynama saatim 412 saat. Olay 1 ay önce falan oldu. Olayı anlatayım, kuzenim kendine Rainbow Six Siege aldı, aldıktan sonra bize gelmişti. Ona göstereyim oyunu dedim, öğreteyim de yüklediginde en azından oyunu az da olsa bilerek oynar diye düşünmüştüm. Onun Steam'inden girdim oyuna, baştan görsün her şeyi diye. Girdik oyuna 10 FPS falan, ama kendi hesabımdayken orta ayarlarda işte 80-90 FPS oynardım, en fazla 120 FPS. Böyle epey kastı ben de çıktım kendi Steam hesabıma girdim, oradan gösterdim oyunu ona.

Kuzenim gitti ben bir 3 saat falan internette takıldım falan yemek yedim, sonra baktım Rainbow'a güncelleme gelmiş. Güncellemenin boyutuna bakayım dedim boyut 20 GB görünüyor. Dedim ne oluyor oyunun boyutunda güncelleme mi olur, araştırdım megerse yokmuş zaten böyle bir güncelleme. Ben güncelleme yerinde durdurma işaretine tıkladım güncelleme yok oldu. Oyuna girdim sıkıntı yok, oynadım bu güncelleme her gün geldi ama ben hep durdurdum yok oldu falan. Böyle 5 gün oynadım rahatça, sonra 600 MB'lık bir güncelleme geldi oyuna, tabii bende hala 20 GB görünüyor gine gider diye düşündüm. Tıkladım durdurmaya gitmedi, PC resetledim hala duruyor illa indirmemi istiyor. İnternet de AKK'li, bir çok şey indirmiştim, dedim oyunu sileyim bari baştan yüklerim. Sildim oyunu oyunu indirme boyutu 40 GB gösteriyor. Çıldırdım, normalde oyunun boyutu 20 GB ama 40 görünüyordu. Ama çok kötü hissediyorum böyle inşallah düzelir falan dedim.

Aklıma bir fikir geldi Steam'i sileyim dedim. Ama Steam'imde 150-200 GB'a yakın oyun yüklü, silinince gidiyormuş megerse oyunlar. Steam'i bir sildim tüm oyunlar silinmeye başladı. Sinirden ağlamaya başladım böyle bir şey yok dedim. Neyse aradan 1,5 saat falan geçti, su Rainbow'u düzeltmeye kararlıydım, PC'de başlat kısmına kurtarma yazarak dosyaların da silinmesini seçerek fabrika ayarlarına döndürdüm. PC 4 saat kadar sürdü sıfırlanması. Dedim inşallah düzelir, Steam indirdim falan düzelmemiş yine 40 GB yüklememi istiyor, ağlaya ağlaya 40 GB'ı indirdim, oyuna girdim ayarları yaptım ama önceden orta ayarlarda 120 FPS ile oynadıgım oyunu düşük ayarlarda 30-40 FPS ile oynuyorum. Driverlar her şey güncel. 1 aydır böyle. Diğer oyunlarda da vardı sıkıntı ama onlar düzeldi, Rainbow hala aynı. Allah rızası için biri yardım etsin @Recep Baltaş Abi bir yardım edersen çok sevinirim. Büyük ihtimal kuzenimin Steam hesabından girmemle bir alakası var.

Sistem:
  • 8 GB RAM
  • GeForce 840M (notebook)
  • Intel i7
Şimdiden teşekkürler, okudugunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki şu an aldığınız değerler normalmiş gibi gözüküyor. İzlediğim bir iki videoda düşük ayarlarda belirttiğiniz gibi 30-40 FPS alıyorlar. Daha önce 120 FPS aldığınızdan emin misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı