GT 840M Sürücüsünün Windows 10 Uyumlu Olmaması

leinhoffdem

Hectopat
Merhabalar, büyük bir sorunla karşı karşıyayım ve yardımlarınıza, önerilerinize açığım.
Ekran kartım 840m, Windows 10'a güncellediğimde bilgisayarım sorun vermeye başladı ve arkasına ne yaparsam yapayım çare bulamadım.
Lakin sorun şu, ekran kartını görüyor, sürücüsünü yüklerken bu windows sürümüyle uyumlu değil diyor. Windows'u en son sürümüne de güncelledim araç vasıtası ile şu an 17xx'lerde.
DDU ile sürücüleri kaldırıp güncelini kurmak istediğimde dahi aynı sorunla karşılaştım.
Dosyaların uyumluluk yazısıyla oynadım aynı sorun, hazır inf dosyaları indirdim aynı sorun devam etti.
Format attım en baştan yüklemeyi denedim aynı sorunla karşılaştım.
Aygıt yöneticisinde çıkıyor fakat sarı ünlem var, driver yüklemeye çalışınca da bilinmeyen aygıta dönüyor ve kod 28, kod 43 hatalarından veriyor.
Cleaner tarzı her programla temizlik de yaptım ama nafile, henüz çözüm üretebilmiş değilim. Sanırım internetteki son 2 yılın tüm driverlarını denedim, sonuç aynı.
Maddi açıdan başka ekran kartı almam mümkün değil, fikirleriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum her yolu denemişsin yazdığın gibi ama bazen çözümler çok basit olabiliyor :) Acaba 64-bit sisteme 32-bit yüklemeye çalışıyor olabilir misiniz? :) Bir kontrol edin derim, siteden indirirken kendi bilgisayarınıza uygun olmasına dikkat edin bende de oluyordu çünkü bu sorun W7 zamanlarında... Acemiydik o zamanlar :)
Not 2; Aklıma geldi, Intel HD Graphics varsa sisteminizde önce onun sürücülerini kurmanız gerek. Mesela bende formattan sonra iki tane görüntü bağdaştırıcısı ünlem işaretli görünüyor. Intel'i tanıtmadan NVIDIA sürücüsünü kurmaya çalıştığımda sistem görmüyor ve sürücü yüklenmiyor. Önce Intel'i kurun, sonra NVIDIA'ı kurmayı deneyin ;)

Dostum her yolu denemişsin yazdığın gibi ama bazen çözümler çok basit olabiliyor :) Acaba 64-bit sisteme 32-bit yüklemeye çalışıyor olabilir misiniz? :) Bir kontrol edin derim, siteden indirirken kendi bilgisayarınıza uygun olmasına dikkat edin bende de oluyordu çünkü bu sorun W7 zamanlarında... Acemiydik o zamanlar :)
Not 2; Aklıma geldi, Intel HD Graphics varsa sisteminizde önce onun sürücülerini kurmanız gerek. Mesela bende formattan sonra iki tane görüntü bağdaştırıcısı ünlem işaretli görünüyor. Intel'i tanıtmadan NVIDIA sürücüsünü kurmaya çalıştığımda sistem görmüyor ve sürücü yüklenmiyor. Önce Intel'i kurun, sonra NVIDIA'ı kurmayı deneyin ;)

Dostum doğru biti seçiyorum ve Intel HD Graphics zaten yüklü.. Bunların hepsini biliyorum ekstrem bir sorun var ve ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim

Güncel

Donanımsal bir arıza gibi görünmüyor ama yazılımsal bir arıza gibi de görünmüyor :D Her şey bir yana Windows 8'deyken bu sorun yoktu değil mi? Sırf bu sorun yüzünden Windows 10'dan 8'e dönmeniz gerekebilir. İnternette araştırdınız mı diğer GT 840M sahipleri Windows 10'da bu sıkıntıyı yaşıyorlar mıymış? NVIDIA'ın sürücülerinde de hata olabilir ama geriye dönük 2 yılın sürücülerini de denemişsiniz bilemedim şimdi :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı