GT 930M sistemde oyunlarda ani takılmalar oluyor

AhoKrbrk

Femtopat
Daha fazla  
Yukarıda da yazdığım gibi. Laptop kullanıcısıyım Toshiba marka. Laptop günümüz oyunları için biraz düşük ama örnağin ben GTA 5 oyunundan zevk alan bir kullanıcıyım ve yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarı yeni aldığım zamanlar GTA 5'i gayet akıcı ve hiç ani donma olmadan oynatıyordu bir süre sonra (yine tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım ekran kartı driverını güncellemiştim(hatta çalışmıştım diyelim)bu ani taılmalar başladı tam başlama tarihini bilmiyorum ama sadece GTA 5 değil geenel olarak oynadığım neredeyse tüm oyunlarda bu ani takılmalar başladı. (şu şekilde oluyor oyunda örneğin; Ark, GTA 5 giriyorum oyuna, açıldıktan sonra yaklaşık 50-60 FPS alabiliyorum medium-Low grafiklerde, ama yaklaşık 5-6 sn de bir takılma giriyor 1 sn de geçiyor ama her 5-6 sn de 1 0 FPS'e düşüyorum ve bu oyun zevkinin çokça ağzına ediyor)bir çözümünüz var mıdır ya da ekran kartı driverını sıfırdan kurma yolu falan? Sıfır ama çünkü bu olaylar başladıktan sonra bilgisayarı 2 kez formatladım 1'i Cloud'dan diğeri PC'nin kendi üzerinden ve çözüm olamadılar saçma olsa da OC denedim zaten işe yaramadı son olarak sistemimi yazıp çıkayım pistten.

Intel i5 6200U 2,80 GHz.

NVIDIA GT 930M 2 GB + Intel HD Graphics 520.

8 GB RAM DDR3 1600 MHz.

1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda da yazdığım gibi. Laptop kullanıcısıyım Toshiba marka. Laptop günümüz oyunları için biraz düşük ama örnağin ben GTA 5 oyunundan zevk alan bir kullanıcıyım ve yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarı yeni aldığım zamanlar GTA 5'i gayet akıcı ve hiç ani donma olmadan oynatıyordu bir süre sonra (yine tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım ekran kartı driverını güncellemiştim(hatta çalışmıştım diyelim)bu ani taılmalar başladı tam başlama tarihini bilmiyorum ama sadece GTA 5 değil geenel olarak oynadığım neredeyse tüm oyunlarda bu ani takılmalar başladı. (şu şekilde oluyor oyunda örneğin; Ark, GTA 5 giriyorum oyuna, açıldıktan sonra yaklaşık 50-60 FPS alabiliyorum medium-Low grafiklerde, ama yaklaşık 5-6 sn de bir takılma giriyor 1 sn de geçiyor ama her 5-6 sn de 1 0 FPS'e düşüyorum ve bu oyun zevkinin çokça ağzına ediyor)bir çözümünüz var mıdır ya da ekran kartı driverını sıfırdan kurma yolu falan? Sıfır ama çünkü bu olaylar başladıktan sonra bilgisayarı 2 kez formatladım 1'i Cloud'dan diğeri PC'nin kendi üzerinden ve çözüm olamadılar saçma olsa da OC denedim zaten işe yaramadı son olarak sistemimi yazıp çıkayım pistten.

Intel i5 6200U 2,80 GHz.

8 GB RAM DDR3 1600 MHz.

1TB HDD.

Isı değerleri nasıl? Sorun ya HDD'den ya da işlemci ısınıp frekansını düşürmesinden dolayı diye tahmin ediyorum.

Intel i5 6200U 2,80 GHz.

8 GB RAM DDR3 1600 MHz.

1TB HDD.
Bende HDD'den SSD'ye geçince düzelmişdi. Aida64 programı ile işlemciyi kontrol edebiirsiniz.

Hemen işlemciye bakıyorum.
Gerçi şu an bakabileceğimi pek sanmıyorum. Geçenlerde PC'yi yeniden sıfırladım ve GTA 5 haliyle silindi henüz geri yüklemedim bu akşam yüklemeye bırakacağım yarın konuyu devam ettiririz haliyle Türkiye. GTA 5 1 gecede anca iner :) iyi akşamlar.

Son düzenleme:
Ben de aynı şekilde toshiba 930M I5 5200U 2.20GHz 8gb ram kullanıyorum ve aynı sorunu yaşadım, bende sorun işlemcinin çok ısınmasıydı, işlemci 95-105 derece civarına çıkınca yanmasın diye hızını kesiyor. Herneyse termal macun değiştirdim düzeldi 😁 hava çok sıcak olunca yine aynısı oluyor soğutucu aldım onun da yardımı oluyor zor durumlarda.

Bende düşünüyorum ya termal macun değiştirmeyi. 3-4 yıl oldu kurumuştur illaki
:(
Bir de soğutucu almayı düşünüyorum. Vakumlu mu alayım alttan soğutmalı mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum :(
Donduğu anlarda işlemci %100'e çıkıyor normal zamanda 80 civarı
PC çok ısınıyor ve E. K hep %100 de

Son düzenleme:
Bende düşünüyorum ya termal macun değiştirmeyi. 3-4 yıl oldu kurumuştur illaki
:(
Bir de soğutucu almayı düşünüyorum. Vakumlu mu alayım alttan soğutmalı mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum :(
Donduğu anlarda işlemci %100'e çıkıyor normal zamanda 80 civarı
PC çok ısınıyor ve E. K hep %100 de
Termal macununu değiştirirsen yüksek ihtimalle sorunun çözülür.
Soğutucu kısmına gelince, benim gibi gidip rampage soğutucu alma kazıklanırsın 😬

Termal macunu değiştirdim ve vakumlu soğutucu aldım, sıcaklığı 90'dan inmeyen işlemci 60'ın üstüne çıkmıyor bu ikisi ile (GTA 5 de) teşekkürler öneri ve yardımlarınızdan dolayı <3

Yeni konular

Geri
Yukarı