GT 9400 sistem düşük performans

Altay3207

Zeptopat
Daha fazla  
Sistemim; AMD Athlon II X2 260 3.20 GHz.
NVIDIA GeForce 9400GT (1GB 128bıt)
4 GB RAM 1066MHz.
500GB 7200RPM Seagate hard disk.
350W PSU.

Öncelikle herkese merhaba, işletim sistemim Windows 10 ve kronik bir hata yaşıyorum, driverlarımın hepsi güncel.
Bilgisayarımı açtıktan yaklaşık olarak 15dk sonra ani ve sürekliliği olan bir FPS düşmesi yaşıyorum. Ta ki bilgisayarımı yeniden başlatana kadar sürüyor ve sonra tekrar meydana geliyor. Oyunlarda olması yaygın bir sorun fakat benim yaşadığım olayda ilginç bir şekilde FPS dropu işletim sistemime de etki etmekte. 3-7 FPS arasında gidip geliyor bilgisayarım ve beklediğimde bile bir değişiklik olmuyor, geçici bir sorun değil yani...
Yardımcı olan herkese teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM 1066MHz.
350W PSU.

Öncelikle herkese merhaba, işletim sistemim Windows 10 ve kronik bir hata yaşıyorum, driverlarımın hepsi güncel.
Bilgisayarımı açtıktan yaklaşık olarak 15dk sonra ani ve sürekliliği olan bir FPS düşmesi yaşıyorum. Ta ki bilgisayarımı yeniden başlatana kadar sürüyor ve sonra tekrar meydana geliyor. Oyunlarda olması yaygın bir sorun fakat benim yaşadığım olayda ilginç bir şekilde FPS dropu işletim sistemime de etki etmekte. 3-7 FPS arasında gidip geliyor bilgisayarım ve beklediğimde bile bir değişiklik olmuyor, geçici bir sorun değil yani...

İşletim sistemini raminizi 8 GB yapana kadar değiştirebilirseniz sorunun düzelebileceğini düşünüyorum.

4 GB RAM ile Windows 10 son sürüm çok rahat, drop yemeden kullanılıyor. Bence sıcaklıkları kontrol edin ilk.

Arkadaşlar Windows 10'da HDD olmaz.
Lütfen bir SSD ya da Hybrid HDD'ye (Onu da kaldırmaz büyük ihtimal) geçin.
Drop yemenin sebebi bu olabilir.

4 GB RAM 1066MHz.
350W PSU.

win 10 ise ram tüketimi nerdeyse 2.3 gb yani sana 1.7 gb ram kalıyor işlemcine oc yapabilirsin :)

Windows 10 ise RAM tüketimi neredeyse 2.3 GB yani sana 1.7 GB RAM kalıyor işlemcine OC yapabilirsin :)

Arka planda açık programlara bağlı diyelim Avast ve Discord ve Zoom var o zaman öyle olur.
Eğer hocamız sadece Chrome ve Office kullanıyorsa:
(Örnek)
32 bit işletim sisteminde kullanımı:
Boşta: 1.5 (Onlar Açık Değilken)
Onlar açıkken: 2.5 (Chrome fena sömürüyor)
64 bit işletim sisteminde kullanımı:
Boşta: 2.0 (Onlar Açık Değilken)
Onlar açıkken:3.5 (Chrome fena sömürüyor)

4 GB RAM ile Windows 10 son sürüm çok rahat, drop yemeden kullanılıyor. Bence sıcaklıkları kontrol edin ilk.
Ekran kartımda ısınma tespit ettim , peki anlıyorum fakat bu ısınma boştayken bile oluyor. Param olsa yenisini alacağım ama şuan bu kasa ile idare etmem gerekiyor. Bir tavsiyen var mı soğutmak adına ?

Yeni konular

Geri
Yukarı