GT 940MX sistem GTA 5 ve Online'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

wesroll

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GT 940MX
İşlemci
İ5 7200U
Merhaba arkadaşlar eskiden ben oyunu oynadığımda kasma sorunu aşırı derecede yoktu. Şimdi hem story hem de Online kısmında nedense bir kasma var. Sistemi benimle aynı olan ya da olmayan arkadaşlar bana ayarlarını atabilir mi? Sistemim şu:

GT 940MX.
8 GB RAM.
i5 7200U.

Sistemim o kadar yüksek değil ama GTA'da kasacak kadar da düşük değil. Eskiden oynadığımda ısınma sorunu falan olurdu en fazla. Şimdi ısınma sorunu yok ama kasma var.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Sistem yapılandırmasından işlemcinin tüm çekirdeklerini kullandığından emin ol"

Hiçbir işe yaramayan hatta ve hatta kötü sonuçları olabilecek bir işlemdir asla önermem.
Advanced kısmındaki tüm ayarları kapatın. Grafik ayarlarını normale getirin. Oyun sırasında arkada başka programların açık olmamasına dikkat edin. Ayrıca MSI Afterburner ile değerlere bakmanızda fayda var sistem ısınmıyor dediniz tam kullanılmıyor olabilir.

Birçok sebebi olabilir donanımsal olarak sıcaklık. Yazılımsal olarak imaj orijinal olmalı. Ek paketleri kurduğuna emin ol. DirectX web setup, VCRedist pack, net freamwork gibi. Driverlar güncelle.

sistem yapılandırmasından işlemcinin tüm çekirdeklerini kullandığından emin ol
güç planından işlemci güç yönetimini oyun oynarken en yüksek ayarlara çek
bir daha dene bakalım düzelir inşAllah
Hayır yok yani, Windows, İNTEL, veya AMD deli mi de çekirdekleri kapalı göndersin. ve çalışmaz ki zaten. Çekirdek ya çalışıyordur çalışmıyorsa zaten işlemci çalışmıyordur. Sistemin tüm çekirdekleri kullanması olayı tam aksine işlemciyi kısıtlamak ve yavaşlatmaktır.
Kapalı kalması daha fazla performans verir.

Zaten dediğiniz her şeyi yaptım, bir tek sistem yapılandırmasından çekirdek olayını yapmadım. Onu deneyeceğim. Sıcaklık konusuna gelince eskiden ısınırdı ama şimdi ısınma da yok. Şu çekirdek olayını deneyeceğim eğer bir sıkıntı olmazsa?

sistem yapılandırmasından işlemcinin tüm çekirdeklerini kullandığından emin ol
güç planından işlemci güç yönetimini oyun oynarken en yüksek ayarlara çek
bir daha dene bakalım düzelir inşAllah
Onu nasıl yapacağım?

Laptopta ESC tuşunun tam üzerindeki en sol bölgede sıcaklık artışı yoksa, 940MX çalışmıyor demektir. Onun yerine her nasıl olduysa GTA 5 dahili ekran kartı HD620 ile açılıyor olmalı.

Sürücü kaynaklı olabilir, yukarıdaki konudaki adımları uygulayıp, temiz bir sürücü kurulumu yapıp denemenizde fayda var.

Yok hocam cok hafiften sadece klavyenin ortasindaki ust bosluk hafif ısınmış. Peki ben bu 940MX nasıl devreye sokabilirim?

Geri
Yukarı