GT 9500 iki monitör bağlama

Bütçe
0

isk_kral

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Gt9500
Merhaba arkadaşlar, ben GT9500 kullanıyorum ve 2 monitör bağladım ama babam birkaç güne bozulur diyor.

Baban neden bozulacağına dair bir kaynak gösterebilir eğer böyle bir durum mümkünse. Ekran kartına birden fazla girişi süs olsun diye koymuyorlar. Ekran kartının görevi görüntü aktarmaktır ve maksimum performansı da bellidir. İster oyun oyna, ister render yap, ister 4 monitör bağla bunlar bir kartı günler içinde bozacak kadar zarar verecek eylemler değildir.

Ekran kartına çift monitör bağlamak çok basit bir eylemdir. Babanın bu dediği 100 kişilik otobüse 5 kişi binince şoförün "üçünüz aşağı insin bu kadar kişiyle bozulur" demesi kadar saçma. Hesabını kendin yapabilirsin.

Son düzenleme:
Bozulmaz. Ben GeForce 210 ile 1 monitör 1240x1024 diğeri 1920x1080p olan monitörlerde bağladım oyun açtım video seyrettim gram sorun olmadı. Ki GeForce 210 soğutması çok daha düşük.

Baban neden bozulacağına dair bir kaynak gösterebilir eğer böyle bir durum mümkünse. Ekran kartına birden fazla girişi süs olsun diye koymuyorlar. Ekran kartının görevi görüntü aktarmaktır ve maksimum performansı da bellidir. İster oyun oyna, ister render yap, ister 4 monitör bağla bunlar bir kartı günler içinde bozacak kadar zarar verecek eylemler değildir.

Ekran kartına çift monitör bağlamak çok basit bir eylemdir. Babanın bu dediği 100 kişilik otobüse 5 kişi binince şoförün "üçünüz aşağı insin bu kadar kişiyle bozulur" demesi kadar saçma. Hesabını kendin yapabilirsin.
Babam 2 moniyör iki katı fazla güç harcar ve 2 katı hızlı bozulur dedi

Babam 2 monitör iki katı fazla güç harcar ve 2 katı hızlı.

Babam 2 moniyör iki katı fazla güç harcar ve 2 katı hızlı bozulur dedi.

Babam 2 monitör iki katı fazla güç harcar ve 2 katı hızlı.

Yok beya ne bozulması. O zamanlarda da 2 monitör hatta 3 monitör ile kullanılıyordu bozulsaydı daha o zamanlarda bozulup şimdiye tek çıkışta sabit kalmaları gerekirdi. Ama sen yine de babanı üzmeden böyle ikna edici şekilde konuş. Biraz çok bilmişlik yapabilirsin. Bazen işe yaradığı oluyor.

Ama 2 3 monitöre bağlandığı için bozulan ekran kartı görmedim hiç. Açıkçası güç bağlantısı ve VRM dışında (bir de çip bağlantı noktaları) dışında ekran kartının bu güne kadar ekstra sorun çıkardığını görmedim hiç. Açıkçası bence ekran kartlarını LGA sokete geçirmeliler. Neyse bu en son söylediğinin bu konuyla bağlantısı yok zaten. İyi forumlar veya iyi günler bol güneşler (şimdi kar yağıyormuş orada ne güzel olurdu)

Ha birisi yazarsa neden LGA sokete geçilmeli onu açıklayayım. Ekran kartları en çok sorunu çiplerden yaratır ve bunları değiştirmek servislere veya tamirciler yapabilir. Hemde eğer güç beslemesi uyumlu ise bir modele belli çipler takılabilmesi için. Ayrıca ekstra soğutucular takılabilir. Aynı işlemci anakart gibi mantık daha mantıklı olur.
Konudan bağımsız bu arada son söylediklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı