GT1030 gerekli performansı vermiyor

Lia

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartını DDU ile silip tekrar yükledim, değişen bir şey olmadı. Belki yeterince güç almıyordur diye yeni PSU aldım, yine değişiklik olmadı.
Son olarak işlemcimden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. İşlemcim piyasada APU olarak geçiyor, bir ihtimal ekran kartı yerine işlemcinin grafik kartını kullanıyor olabilir. Bunun için birkaç yöntem denedim, devre dışı bıraktım vesaire, sorun çözülmedi. Aşağıya işlemcime ait birkaç ekran görüntüsü bırakacağım, umarım biri yardımcı olur.

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Birkaç şey denedim ve sanırım bir değişiklik olmadı. Evet, bir darboğaz söz konusu, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarı tekrardan test etmek için son ayarlarda Alt:V destekli bir GTA5 sunucusuna girdim, grafik kartını kullanması için bütün ayarları fulledim. FPS durumu kötüydü, oynayabilecek kıvamda değildi. Bu işlemi yaparken görev yöneticisinin ekran görüntüsünü aldım, ekran görüntüsünü buraya bırakıyorum. Yanıtlarınız için tekrardan teşekkürler *.*

3.png

Ddr4 mü Gddr5 mi.
Merhaba, ekran kartım GDDR5'miş.

Sanırım olay işlemcide patlıyor fakat işlemcimin o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Evet, eski bir model fakat 1030'u kaldırabilecek düzeyde. Her ne kadar uygulama olaylarında harici ekran kartını kullanmaya zorlasam da, arkadaki uygulamaları tamamen işlemcinin grafik kartında çalıştırıyor. Arkadaki uygulamalar yüzünden darboğaz olduğunu düşünüyorum. Aşağıya işlemcime ait birkaç ekran görüntüsü bırakacağım. Cevaplar için çok m
5.png
4.png
üteşekkirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı