GT1030 PC Valorant ve CS oyunları için yeterli mi?

Yardimcinizz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir PC topladım. Bütçem maksimum 3500TL. Aşağıda sistem özellikleri yazıyor.

ASRock A320M-HDV r4.0 anakart.

Ryzen 3 1200 AF 12 nm işlemci.

ASUS GeForce GT1030 GDDR5 2 GB 64 Bit NVIDIA ekran kartı.

4+8 GB 1600MHz DDR3 RAM.

Aerocool VX Plus 400W 12cm fan güç kaynağı (AE-VXP400)

Seagate Barracuda 1TB harddik.

Power Boost VK-G3615C fanlı ATX bilgisayar kasası.

Total 3367 TL bu sistem iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamıyla rahatça yeteceği söylenemez ama oynarsınız. Bu fiyattaki bir sisteme zaten yorum yapamam parçalarla ilgili. Ama sistem bana biraz dengesiz ve kalitesiz geldi (ucuzluğunu göz önünde bulundurarak söylüyorum), zaten parçalar çok eski, yakın zamanda bozulma olasılıkları yüksek parçalar maalesef. 😥

Bellekler hariç yeterli denebilir.
Tam anlamıyla rahatça yeteceği söylenemez ama oynarsınız. Bu fiyattaki bir sisteme zaten yorum yapamam parçalarla ilgili. Ama sistem bana biraz dengesiz ve kalitesiz geldi, zaten parçalar çok eski, yakın zamanda bozulma olasılıkları yüksek parçalar maalesef. 😥

Bozulma gibi bir durum yok. Nereden çıkardınız? Düşük performans veren parçalar daha çabuk bozulur diye bir şey mi var?

Anakartı B450M S2H yapıp işlemciye OC yaparsanız yeterli olur.
350 TL zaten şu anda.

Anakarttan sonra RAM'leri de değişmelisin. DDR3 RAM takamazsın attığım anakarta.
Mümkün olduğunca yüksek hızı olmalı RAM'lerin. AMD sistem çünkü.

Ayrıca o HDD'yi almamalısın. Toshiba P300 veya WD Blue öneririm. Hatta bütçeyi bir tık arttırıp ben olsam 480 GB SSD alırdım. HDD bu saatten sonra oldukça gereksiz bence. Ömürleri de kısa.

PSU iyidir, aynısının 500W versiyonu var bende. Yıllardır kullanıyorum.

Ekran kartı Phoenix olansa ben de kullanmıştım onu, OC yapmama rağmen ısınmıyordu.

Son düzenleme:
@Yardimcinizz hocam şimdi fark ettim, bellekler anakart ile uyumlu değil. Anakart DDR4 bellek destekliyor yani DDR3 bellek takamazsınız. Sisteme 2x8 3200 MHz bellek takarsanız Valorant ve CS:GO'yı çok daha rahat oynarsınız.

Bellekler hariç yeterli denebilir.

Bozulma gibi bir durum yok. Nereden çıkardınız? Düşük performans veren parçalar daha çabuk bozulur diye bir şey mi var?
Çok bilen birisi daha geldi buyurun buradan yakın...

İlk önce yazdığımı oku ondan sonra cevap ver, parçaların bir hayli eski olduğundan bahsettim canım arkadaşım. Eski parça demek, bozulmaya müsait, ömrünü doldurmaya yakın parça demektir. Tabii ki ne olacağı bilinmez ben öngörü olarak söylüyorum. İnsanlara yardım etmemize engel olmayın.

Ayrıca imzandaki sözü de "bin bilsen de bir bilene sor" olarak değiştir istersen çok bilen arkadaşım.

İlk önce yazdığımı oku ondan sonra cevap ver, parçaların bir hayli eski olduğundan bahsettim canım arkadaşım. Eski parça demek, bozulmaya müsait, ömrünü doldurmaya yakın parça demektir. Tabii ki ne olacağı bilinmez ben öngörü olarak söylüyorum. İnsanlara yardım etmemize engel olmayın.

Ayrıca imzandaki sözü de "bin bilsen de bir bilene sor" olarak değiştir istersen çok bilen arkadaşım.

Kelime oyunları yaparak haklı çıkmaya çalışıyorsun. Ekran kartı, işlemci eski. Ama hala üretimi devam ediyor ve alan arkadaş sıfır alacak. 5 sene önce fabrikadan çıkmış beklemiş eski bir ürünü alacak gibi konuşuyorsun. Ayrıca benim imzam seni alakadar etmez.

RAM'leri DDR 4 alman lazım. 2x8 GB alma şansın yoksa şimdilik 8 GB alıp sonra yanına bir 8 GB daha eklersin. @183206'ın önerdiği anakart F/P açısından çok iyi onu tercih etmen daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı