GT1030 PC Valorant ve CS oyunları için yeterli mi?

Aynı işlemciyi ben kullanıyorum şu an sistemde geçici olarak 750 Ti var.
750 Ti ve 1030 arasında çok fark yok diyorlardı eğer öyle ise bazı oyun performanslarını yazayım; Forza 4 60 FPS düşük ayarlarda, CS:GO sorunsuz oynatıyor Valorant denemedim ama büyük ihtimalle açar.

@Yardimcinizz hocam şimdi fark ettim, bellekler anakart ile uyumlu değil. Anakart DDR4 bellek destekliyor yani DDR3 bellek takamazsınız. Sisteme 2x8 3200 MHz bellek takarsanız Valorant ve CS:GO'yı çok daha rahat oynarsınız.
Teşekkürler orayı kaçırmışım o zaman
Tek sitede toplamak zorunda mısınız? Galiba Teknobiyotik'ten toplamışsınız bilgisayarı.
Hyr
750 Ti ve 1030 arasında çok fark yok diyorlardı eğer öyle ise bazı oyun performanslarını yazayım; Forza 4 60 FPS düşük ayarlarda, CS:GO sorunsuz oynatıyor Valorant denemedim ama büyük ihtimalle açar.
Teşekkürler

Alacağın HDD 500TL gözüküyor. Onun yerine:

Bu ikisini al. Sistemi SSD'ye kur geri kalan oyunlarını ıvır zıvırlarını HDD'ye kur. Alacağın HDD ile aynı fiyata denk geliyor.
750Tİ>RX550 128bit>RX550 64 bit=GT1030

Yani kullandığınız kart ile GT1030 arasında fazlasıyla fark var, rakip değiller.

Ram olarak paran yetiyorsa bunu:

Paran yetmiyorsa 1x8 olarak bunlardan birisini al. Sık sık indirime giriyor 2 model de, ileride 2x8 yapmak için değerlendirebilirsin.

Anakart olarak yukarıda arkadaşın önerdiğini alabilirsin. Bunların dışında herhangi bir problem yok sistemde.

Son düzenleme:
gayet yeterlidir efendim sadece sorunun cevabini almak istediginizi dusunerek bos konusmak istemedim ama gayet yeterli bir sistem.

A320serisi bir kart yerine B450 serisi alman ilerisi için daha iyi olur. Ramler DDR3 için o anakart DDR4, şu anlık onlar yerine 1x8 8GB 3000MHz alman daha iyi olur ilerde yükseltirsin. Sistemde Valorant ve CS:GO için gayet yeterli. Şimdiden Hayırlı olsun dostum.

Merhaba, ben bir PC topladım. Bütçem maksimum 3500TL. Aşağıda sistem özellikleri yazıyor.

ASRock A320M-HDV r4.0 anakart.

Ryzen 3 1200 AF 12 nm işlemci.

ASUS GeForce GT1030 GDDR5 2 GB 64 Bit NVIDIA ekran kartı.

4+8 GB 1600MHz DDR3 RAM.

Aerocool VX Plus 400W 12cm fan güç kaynağı (AE-VXP400)

Seagate Barracuda 1TB harddik.

Power Boost VK-G3615C fanlı ATX bilgisayar kasası.

Total 3367 TL bu sistem iyi mi?
Bence sağlam sisten alasuya kadar ve ekonomi düzelesiye kadar 2. El alsaydın daha iyidi (bence).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii üzerine bir ton güncelleme geldi onları da göz ardı etmemek lazım.

Geri
Yukarı