GT1030 Sisteme görüntü vermiyor

kunro

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Yeni ekran kartı aldım GT1030 anakarta taktığım zaman fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor bundan önce R7 240 almıştım onda da aynısı olmuştu ben kart bozuk diye iade etmiştim ama bu karttada aynısı olunca sorunun kartta olmadığnı anladım BIOS'tan aktif edilmesi gibi birkaç yazı okudum ama bulamadım nereden aktif edeceğimi yardımcı olur musunuz?

İşlemci: Intel Pentium g645.
Anakart: Gigabyte H61M-S1.
RAM: 12 GB.
PSU: Everest 650W 80+

Arkadaşlar merhaba. Yeni ekran kartı aldım GT1030 anakarta taktığım zaman fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor bundan önce R7 240 almıştım onda da aynısı olmuştu ben kart bozuk diye iade etmiştim ama bu karttada aynısı olunca sorunun kartta olmadığnı anladım BIOS'tan aktif edilmesi gibi birkaç yazı okudum ama bulamadım nereden aktif edeceğimi yardımcı olur musunuz?

İşlemci: Intel Pentium g645.
Anakart: Gigabyte H61M-S1.
RAM: 12 GB.
PSU: Everest 650W 80+

Bilgisayarı kapatın ve fişlerini çekin.
BIOS pili çıkartın ve 3 dakika bekleyin ve pili takın
Ardından CMOS reset yapın ve sistemi açın

HDMI veya VGA kablonuzda bir sıkıntı olabilir mi?

VGA'yı onboardda denediğimde görüntü geliyor HDMI ise PS3'te görüntü veriyor.
Bilgisayarı kapatın ve fişlerini çekin.
BIOS pili çıkartın ve 3 dakika bekleyin ve pili takın
Ardından CMOS reset yapın ve sistemi açın
CMOS reset nedir ve nereden yapabilirim bilmiyorum

VGA'yı onboardda denediğimde görüntü geliyor HDMI ise PS3'te görüntü veriyor.

CMOS reset nedir ve nereden yapabilirim bilmiyorum

İnternete yazdığınızda çıkar. Anakartın en altında CMOS pinlerini birbirine temas ettirceksiniz 3-5 saniye kadar. Gelde bir 3 pin olur 2'si bir plastik parçası ile bağlı olur onu çıkarıp diğer 2 pine takman lazım. İnternette detaylı anlatımı vardır

Ekran kartın fanları dönüyor, peki anakart üzerinde kırmızı bir ışık var mı? Ürünü sıfır mı aldınız? Lütfen ekran kartının tam oturduğundan emin olun ve gerikirse farklı girişler deneyin.

Deneyince olup olmadığını söylerseniz sevinirim
yarın deneyebilirim ama geri dönüş yapıcam
Ekran kartın fanları dönüyor, peki anakart üzerinde kırmızı bir ışık var mı? Ürünü sıfır mı aldınız? Lütfen ekran kartının tam oturduğundan emin olun ve gerikirse farklı girişler deneyin.
anakartta ışık yok. Evet ürünü sıfır aldım. Tam oturdu bastırdım farklı giriş yok anakartta bitane pcı x16 slotu var

Yeni konular

Geri
Yukarı