GT1030 sürücü kaynaklı performans kaybı

Kerem Kocaman

Decapat
Selam, bilgisayarımda 2 haftadır bir performans düşüklüğü var. Video izlerken veya oyun oynarken bir saniyeliğine ses cızırtısı ve drop yiyorum. Ve bugün Photoshop CS6 programına girdiğimde grafik kartı sürücüsü hatası verip dondu kapatıp açtığımda düzeldi. Dünde PC mavi ekran verdi konu açtım onla ilgili linki aşağıda arkdaş da sürücü ile ilgili dedi ama sürücüyü sildim DDU, ile 50 kere silip yükledim eski sürümleri de denedim en yenileri de hepsinde aynı oluyor. Sizce sorun yazılımda mı yoksa direkt donanımda mı?

Konu: Q8400 sistemde mavi ekran

Sistemim.
Q8400 (4CPU) 2.66 GHz.
GT1030 areo ITX 2 GB.
6 GB DDR3 RAM.
500GB harddisk.

Bir yardımcı olursanız sevinirim istediğiniz bir test programı falan varsa test edeyim. Delirmek üzereyim bir yardımcı olun :)

Selam, bilgisayarımda 2 haftadır bir performans düşüklüğü var. Video izlerken veya oyun oynarken bir saniyeliğine ses cızırtısı ve drop yiyorum. Ve bugün Photoshop CS6 programına girdiğimde grafik kartı sürücüsü hatası verip dondu kapatıp açtığımda düzeldi. Dünde PC mavi ekran verdi konu açtım onla ilgili linki aşağıda arkdaş da sürücü ile ilgili dedi ama sürücüyü sildim DDU, ile 50 kere silip yükledim eski sürümleri de denedim en yenileri de hepsinde aynı oluyor. Sizce sorun yazılımda mı yoksa direkt donanımda mı?

Konu: Q8400 sistemde mavi ekran

Sistemim.
Q8400 (4CPU) 2.66 GHz.
GT1030 areo ITX 2 GB.
6 GB DDR3 RAM.
500GB harddisk.

Bir yardımcı olursanız sevinirim istediğiniz bir test programı falan varsa test edeyim. Delirmek üzereyim bir yardımcı olun :)
FurMark yap.

Hesap kısıtlama aldı öbür hesabımdan yazıyorum :)
Konudaki diğer yazılınları yaptınız mı? Kartın kendisinde bir sorun olabilir. 461.40 sürümünü deneyin bir de.
o sürümüde deneyeceğim bide diğer yazılanlar ney acaba ?
Deniycektim ama korktum daha kötü olur diye şimdi deniycem ama. Bi sonuç olursa ss atarım.
Hocam yaptım 5 dklık testte FPS MİN:19 AVG:20 MAX:21 sıcaklık MAX : 46 gördü başka bi sonuç dosyası falan varmı daha önce kullanmadım bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı