GT301 kasaya sıvı soğutma önerisi

zazalpha

Centipat
Daha fazla  
RTX 3070 Ti ve Intel 12400F sistemim, kasam ise ASUS TUF Gaming GT301.
Bu kasa için sadece 120mm sogutucu takılıyor olarak gösterilmiş ASUS sitesinde ama 240mm takanlarda var fotosu altta. 2K 170Hz monitörde kullanacağım sıvı soğutucu önerir misiniz 3K bütcemi zorlar 2K taraflarında olsa güzel olur ama 3K ya kadar önerirseniz de olur. Sıvı sogutucu ile ilgili pek bilgim yok da.

İşlemcinin üstüne bir fan var olması normal mi? Zaten fanlı mı geliyor çünkü baktıgımda sıvı sogutucuyu oraya takıyorlar da. (pek bilgim yok)
Sıvı soğutmanın kendi ömürleri açısından en verimli çalıştığı konum bu olduğundan yukarıya outtake olarak takılıyor ama ön tarafa intake olarak takmanın büyük sakıncaları yok.

Sıvı soğutmanın en verimli çalıştığı konum bu olduğundan yukarıya outtake olarak takılıyor ama ön tarafa intake olarak takmanın büyük sakıncaları yok.
İşlemcinin üstünde bir fan var . bu fan kule tipi sogutucu mu yoksa olması normal mi? Sıvı soğutucuyu takınca bu çıkıyor diye biliyorum cunku . bu varsa sıvı sogutucua gerek varmı anlamadım

Dosya Ekleri

• 1657831640456-1677251377.jpg
    1657831640456-1677251377.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 28
İşlemcinin üstünde bir fan var . bu fan kule tipi sogutucu mu yoksa olması normal mi? Sıvı soğutucuyu takınca bu çıkıyor diye biliyorum cunku . bu varsa sıvı sogutucua gerek varmı anlamadım
Pardon ben başka bir şey anlattım.

Bu low profil hava soğutucu. Tabiki sıvı soğutmayı takacağın vakit bu çıkacak, oraya pompayı yerleştireceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı