GT501 kasada RTX 3060 ısınıyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartım resmini çektiğim yerden içerisindeki sıcak havayı dışarı atıyor. Ama orada resimdeki gibi kasanın yan kağı denk geldiği için hem cam çok ısınıyor hem de ekran kartım 68-70 derece arası seyrediyor. Kapağı açtıktan 10 saniye sonra sıcaklık 55-60 dereceye düşüyor.
Kasamın üstü kısmına 2-3 tane fan takabilir miyim? Kasam destekliyor mu?

Kasam destekliyorsa fanlar dışarıdaki havayı içeri mi üflemeli, içerideki havayı dışarı mı? Bana içerideki havayı dışarı üflemesi daha mantıklı geliyor.

Çok etkisini görür müyüm yoksa 1-2 derece mi düşer?

Daha etkili başka bir yöntem bulabilir miyiz?

Bu benim için çok önemli akla gelebilecek her fikre, öneriye açığım.

Dosya Ekleri

• IMG20210624145646.jpg
    IMG20210624145646.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 62
Boşta mı 70 dereceyi görüyor?

Yok hocam yük altında ama günün büyük bir kısmında böyle çalışıyor işim gereği sürekli bu şekilde çalışıyor beni rahatsız ediyor eski kartım ASUS Turbo GTX 1080'di sıcak havayı arkadan dışarı üflüyordu bu problemle karşılaşmıyordum o yüzden. Hem bilgisayar yanı başımda olduğundan camın sıcaklığı bana vuruyor direkt olarak. Bilgisayar başında terliyorum resmen.

Ön panel hava akışını engelliyor galiba. Yani önden düzgünce hava alamıyorsa üste 2 fan takmak pek etki etmez.

Hocam engelliyor mu pek bilmiyorum. Engellediğinden açıkçası şüphelenmiyorum zaten ön paneli ellediğimde resmen soğuk denebilir kasanın içine elimi soktuğumda da fablar gayet iyi çalışıyor bayağı hava veriyor içeriye. Bilgisayarın tek ısınan yeri cam panel yani ekran kartının sıcak havayı üflediği kısım.

Yok hocam yük altında ama günün büyük bir kısmında böyle çalışıyor işim gereği sürekli bu şekilde çalışıyor beni rahatsız ediyor eski kartım ASUS Turbo GTX 1080'di sıcak havayı arkadan dışarı üflüyordu bu problemle karşılaşmıyordum o yüzden. Hem bilgisayar yanı başımda olduğundan camın sıcaklığı bana vuruyor direkt olarak. Bilgisayar başında terliyorum resmen.
Yük altında 70 gayet normal dostum kasa zaten üstte olduğu için haliyle terlersin bir de yaz ayındayız bununda etkisi var.

Yük altında normal değerler.

Hocam haklısın ama üstte de belirttiğim gibi sıcaklık beni rahatsız ediyor resmen yüzüme camın sıcaklığı vuruyor.
Yük altında 70 gayet normal dostum kasa zaten üstte olduğu için haliyle terlersin bir de yaz ayındayız bununda etkisi var.

Evet hocam haklısınız 70 derece normal tabii ama bir çözümü yok mudur bunun?

Bu arada fanlar %75'te çalışıyor. Otomatiğe alsam neler olur bilmiyorum.

Hocam engelliyor mu pek bilmiyorum. Engellediğinden açıkçası şüphelenmiyorum zaten ön paneli ellediğimde resmen soğuk denebilir kasanın içine elimi soktuğumda da fablar gayet iyi çalışıyor bayağı hava veriyor içeriye. Bilgisayarın tek ısınan yeri cam panel yani ekran kartının sıcak havayı üflediği kısım.

Yani benim kasada da önden hava geliyor gibi gözüküyor aslında ama ön paneli çıkardığımda 7-8 derece düşüyor ekran kartımın sıcaklığı. Geçen sene üste 2 egzoz fan daha eklemiştim, 3-4 derece kadar etki etti. Yani içeri düzgünce hava girmiyorsa egzoz fan sayısını artırmak pek işe yaramıyor galiba, en azından bende pek işe yaramadı.

Yani benim kasada da önden hava geliyor gibi gözüküyor aslında ama ön paneli çıkardığımda 7-8 derece düşüyor ekran kartımın sıcaklığı. Geçen sene üste 2 egzoz fan daha eklemiştim, 3-4 derece kadar etki etti. Yani içeri düzgünce hava girmiyorsa egzoz fan sayısını artırmak pek işe yaramıyor galiba, en azından bende işe yaramadı.

Önden ve üstten çok iyi hava alabiliyor kasa. Ben de beyazını kullanıyorum. Ondan biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı