GT540M sistem için Windows 8.1 ve 10 arasında FPS farkı var mı?

HectoP4T

Hectopat
Başlıkta da sorduğum gibi hangi Windows sürümü daha hafiftir ve hangi sürümde daha çok FPS alırım? Şu an Windows 10 kullanıyorum. Sistem özelliklerim;

Intel Core i5 (2.nesil) 2.40 GHz.

GeForce GT540M.

4 GB RAM.

Şu an bu sistemde Valorant'ta 120 CS:GO'da 90 League of Legends'de 200. eski bir laptop. Bu laptopta hangi Windows sürümü ile daha yüksek FPS alırım? Cevaplarsanız sevinirim.

Başlıkta da sorduğum gibi hangi Windows sürümü daha hafiftir ve hangi sürümde daha çok FPS alırım? Şu an Windows 10 kullanıyorum. Sistem özelliklerim;

Intel Core i5 (2.nesil) 2.40 GHz.

GeForce GT540M.

4 GB RAM.

Şu an bu sistemde Valorant'ta 120 CS:GO'da 90 League of Legends'de 200. eski bir laptop. Bu laptopta hangi Windows sürümü ile daha yüksek FPS alırım? Cevaplarsanız sevinirim.

Ben 8600GT ve GT210'da Windows 8.1 Single Language kullandım Windows 10'da oynadığımda 10 FPS alırken 8.1'de 45 FPS alıyordum sebebi tahminimce sistem kötülüğünden :)

Aynı GPU, 2.nesil i7 işlemcisi ve 6 GB RAM mevcut olan eski bilgisayarıma Windows 10 yükleyince tecavüze uğramış gibi olmuştu. Siz o FPS değerlerini nasıl alabildiniz merak ettim.

Ben olsam o RAM miktarını da gözeterek Windows 8.1'de kalırdım.

Benim de 7 senelik 4 GB RAM'li bir laptopum var. Windows 10 kurduğumda CS:GO'da ortalama 30 FPS alıyorken Windows 8.1 ortalama 40-45 FPS alıyorum. Windows 10'a nispetten daha az RAM kullanıyor Windows 8.1. Windows 8.1'e geçmeni öneririm.

HDD mi yoksa SSD mi takılı? FPS'den ziyade stabilite farkı olabilir.
SSD
Aynı GPU, 2.nesil i7 işlemcisi ve 6 GB RAM mevcut olan eski bilgisayarıma Windows 10 yükleyince tecavüze uğramış gibi olmuştu. Siz o FPS değerlerini nasıl alabildiniz merak ettim.

Ben olsam o RAM miktarını da gözeterek Windows 8.1'de kalırdım.

Valla bende bilmiyorum böyle düşük bir sistemin böyle yüksek FPS almasını üstelik Full çözünürlükte.

Öncelikle İ7-2670QM, 8 GB RAM, 500 GB SSD ve GT-540M bulunan bir laptop kullanıcısı olarak FPS anlamında Windows 10'da daha iyi performans alıyorum ben. HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 kurun ama SSD varsa Windows 10'da kalınmalı.

Öncelikle i7-2670qm, 8 GB RAM, 500 GB SSD ve GT-540M bulunan bir laptop kullanıcısı olarak FPS anlamında Windows 10'da daha iyi performans alıyorum ben. HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 kurun ama SSD varsa Windows 10'da kalınmalı.

James Donkey JD120 SSD var. Şu an Windows 10 da çok hızlı açılış hızı vs. Ama benim için fps önemli

Yeni konular

Geri
Yukarı