GT630 ve E7300 Sisteme 700 TL Yükseltme Önerisi

kerem8214

Hectopat
Bir oyun bilgisayarı toplayacağım PUBG, GTA 5 gibi oyunlarda yüksek FPS almak istiyorum şu anki sistemim;
  • Anakart: Foxconn G41MXE Intel G41
  • İşlemci: İntel Core 2 Duo CPU E7300
  • RAM: Samsung 2 GB 240-pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 MHz, Kingston 2 GB 1333 MHz
  • Ekran kartı: Nvidia Geforce GT 630 var.
Şimdi ben Asus H81M-K Intel H81 anakart ve yanında Kingston 8GB 1333MHz DDR3 RAM almayı düşünüyorum. Samsung RAM'i çıkartıp kingston 8 GB 1333MHz DDR3 taksam olur mu? Diğer donanımlar yüksek FPS için uygun mu? Veya da varsa herhangi bir öneri de alabilirim fakat RAM ve anakart toplamı maksimum 700 TL olmak zorunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'inizi 8GB'a yükseltmekte fayda var. Ekran kartı olarak ise önerim AMD'nin R7 240 veya NVIDIA'nin GT 730 olabilir. Bunların sıfırları 400-500 TL arası oynuyor 2.el belki uyguna bulabilirsiniz. İşlemcinizide bir üst seviye olan Core 2 Quad yükseltmenizi tavsiye ederim. Aşağı yukarı işlemcide 50 ile 170 TL arası değişiyor.

RAM'inizi 8GB'a yükseltmekte fayda var. Ekran kartı olarak ise önerim AMD'nin R7 240 veya NVIDIA'nin GT 730 olabilir. Bunların sıfırları 400-500 TL arası oynuyor 2.el belki uyguna bulabilirsiniz. İşlemcinizide bir üst seviye olan Core 2 Quad yükseltmenizi tavsiye ederim. Aşağı yukarı işlemcide 50 ile 170 TL arası değişiyor.
Anladım peki Anakart'a ne dersin?

Anladım peki Anakart'a ne dersin?
Anakartın iş görür durumda. Aynı anakartı bende kullanıyordum ama BIOS güncellenirken sorun çıktı ve bir daha kullanamadım. Ama o anakartta GTA 5 oynamışlığım vardır. Tabi ekran kartımdan dolayı aldığım max. FPS 20 idi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı