GT635M sistemim vermesi gereken performansı vermiyor

Dean Ledger

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Benim 6-7 yıllık emektar bir dizüstü bilgisayarım var. Ve vermesi gerektiğinden daha az bir performans veriyor. Sormadan söyleyeyim;
-Tüm Driver'lar güncel.
-Alındığından beri hiç içi açılmadı, termal macun değişimi veya fan temizliği olmadı. En kısa zamanda yaptıracağım ancak sorunun tamamiyle buradan kaynaklandığından şüphe duyuyorum.
-Oyun açarken harici NVIDIA ekran kartını, NVIDIA denetim masasından seçiyorum.
Sistem özelliklerim:
GT 635M ekran kartı.
i7 3632QM 2.2GHz.
8 GB RAM.
Casper marka.
Örneğin, 1 yıl önce orta ayarlarda 100 FPS civarı aldığım League of Legends oyununda şimdi ise en düşük ayarlarda 50-70 arası dolanıyor FPS.
Aklımdaki çözümler;
-Daha önce bahsettiğim gibi fan temizliği ve macun değişimi.
-Windows 10 işletim sistemine geçme.
-Bıos güncellemek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Önerilerinizi ve neden kaynaklı olabileceği hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Benim 6-7 yıllık emektar bir dizüstü bilgisayarım var. Ve vermesi gerektiğinden daha az bir performans veriyor. Sormadan söyleyeyim;
-Tüm Driver'lar güncel.
-Alındığından beri hiç içi açılmadı, termal macun değişimi veya fan temizliği olmadı. En kısa zamanda yaptıracağım ancak sorunun tamamiyle buradan kaynaklandığından şüphe duyuyorum.
-Oyun açarken harici NVIDIA ekran kartını, NVIDIA denetim masasından seçiyorum.
Sistem özelliklerim:
GT 635M ekran kartı.
i7 3632QM 2.2GHz.
8 GB RAM.
Casper marka.
Örneğin, 1 yıl önce orta ayarlarda 100 FPS civarı aldığım League of Legends oyununda şimdi ise en düşük ayarlarda 50-70 arası dolanıyor FPS.
Aklımdaki çözümler;
-Daha önce bahsettiğim gibi fan temizliği ve macun değişimi.
-Windows 10 işletim sistemine geçme.
-Bıos güncellemek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Önerilerinizi ve neden kaynaklı olabileceği hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.
Planlı eskitme politikası ve oyunların güncellenen oyun motorları yüzünden.

Termal macun yenilemeni öneririm çünkü 6 yıldır kullanıyorum diyorsun.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklığına bakın. AIDA 64'te sistem kararlılık testi yapın eğer ki overheating verirse termal macun ve fan temizliği yapın. Aynı ekran kartlı bir laptopum var. Herhangi bir sorun yaşamamaktayım.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklığına bakın. AIDA 64'te sistem kararlılık testi yapın eğer ki overheating verirse termal macun ve fan temizliği yapın. Aynı ekran kartlı bir laptopum var. Herhangi bir sorun yaşamamaktayım.

İkisi de maksimum 83 oluyor oyun oynarken, genelde 76-78. İnternette takılırken 60 en çok. Termal macun ve fan temizliği sonrası eski performansı yakalayabilir miyim sizce?

İkisi de maksimum 83 oluyor oyun oynarken, genelde 76-78. İnternette takılırken 60 en çok. Termal macun ve fan temizliği sonrası eski performansı yakalayabilir miyim sizce?

Büyük ihtimal yakalarsınız. Dediğim program üzerinden overheating verip vermediğini bir görmeniz gerekmekte. Eğer ki overheating vermiyorsa sorun soğutma sorunu değildir.

Geri
Yukarı