GT740M Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Batu Umar

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklaşık 1 yıldır mavi ekran hatası alıyorum oyun oynarken*. Önce CS:GO oyununda başladı daha sonra tüm FPS oyunlarına yayıldı. Mesela hades oyununda mavi ekran almıyorum. Ve dün Crysis 2'yi oynamaya çalışırken mavi ekran yerine turuncu ekran geldi...
2-hata kodu şöyle vıdeo_tdr_faılure nvlddmkm.sys altta resimler mevcut.(alıntı)
3- bu hatayı uzun bir süre araştırdım internette ekran kartı sürücüsünden kaynaklı yazıyor ancak benim ekran kartı sürücülerim güncel. Ekran kartı sürücülerinizin kalıntılarını temizleyip yeniden kurun dendi ve DDU ile kalıntıları silip NVIDIA'nın kendi sitesinden gene indirdim sürücüleri. Bu olmadı diğer yöntem Windows 10 sıfırlamaktı, dosyaları koru seçeneğiyle sıfırladım ancak gene olmadı... Hard Disk Sentinel'den diskimin performansına ve sağlığına baktığımda %63 sağlık %100 performans yazıyordu ve laptopum 8 yıllık. Lütfen yardım eder misiniz?
Donanım: Intel Core i3-3217u 1.8GHz
NVIDIA GT740M.
4 GB 1600MHz RAM.
500 GB hitachi HDD.

1611522355348.png

1611522379765.png

Merhaba. Kuvvetle muhtemel chipset arızası gibi görünüyor, ısı kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. İlerleyen zamanlarda sürücüye itiraz etmeler de başlayacaktır. Kartınızı mümkün oldukça yüke bindirmeden kullanmaya özen gösterin. Reballing işlemi sorununuzu çözecektir.

Geri
Yukarı