GTA 4 son görev helikoptere binememe sorununun çözümü

Gutierrez

Kilopat
Evet arkadaşlar GTA 4'de son görevde çoğu kişinin takıldığı sorunun çözümünü gösteriyorum.

maxresdefault (1).jpg

Tam bu andayken uçağa binemiyorsunuz bu oyunun korsan olmasından kaynaklı değildir.
İlk başta görev yöneticisini açıyoruz yukarıdan işlemlere geliyoruz ve GTA4'e sağ tıklayıp ayrıntılara git diyoruz.

Screenshot (5).png

Ayrıntılara gittikten sonra bu ekran karşınıza çıkacaktır:

Screenshot (6).png

Buradan bütün işlemcilerdeki tiki kaldırıp sadece CPU 0'daki tiki işaretliyoruz.

Screenshot (7).png

Oyuna girdiğimizde space tuşuna art arda bastığımızda gördüğünüz gibi helikoptere binebildik.

Bu işlemi yaptıktan sonra oyun kasacaktır ama sorunumuz bu şekilde çözülmüş olacaktır. Alternatif olarak Fraps ile videoyu açarakta düzeltebilirsiniz ama ben bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ederim çünkü bu kesin çözümdür.helikoptere çıktıktan sonra yukarıda bütün işlemciler tikine geri basarsanız oyununuzun kasması geçecektir.Başarılar!

Son düzenleme:
Sorunun çözümü çok basit arkadaşlar. Mouse veya klavyenize ait programın birinden space tuşu için macro atayacaksınız. Atayacağınız macroda space tuşuna saniyede en az 50 kez basmasını sağlayacak konfigürasyon sağlarsanız bölümü rahatlıkla geçebilirsiniz. Bu duruma ek olarak oyun içi çözünürlüğünü de düşürüp o sahneyi geçtikten sonra eski ayarlarıma döndürdüm.

windows 11 kullanıyorum ayrıntılara git dediğimde o menü açılmıyor
Mouse'a ya da klavyeye space tuşu için macro atayın. Saniye başına en az 50 kere basması gerekiyor.

Windows 11 kullanıyorum ayrıntılara git dediğimde o menü açılmıyor.

Hocam biraz geç oldu ama açılan menüde GTA 4 bulun sağ tık yapın benzeşmeyi ayarla deyip sadece CPU 0 işaretleyin.

Arkadaşlar
Evet arkadaşlar GTA 4'de son görevde çoğu kişinin takıldığı sorunun çözümünü gösteriyorum.

Eki Görüntüle 624872

Tam bu andayken uçağa binemiyorsunuz bu oyunun korsan olmasından kaynaklı değildir.
İlk başta görev yöneticisini açıyoruz yukarıdan işlemlere geliyoruz ve GTA4'e sağ tıklayıp ayrıntılara git diyoruz.

Eki Görüntüle 624877

Eki Görüntüle 624878

Buradan bütün işlemcilerdeki tiki kaldırıp sadece CPU 0'daki tiki işaretliyoruz.

Eki Görüntüle 624882

Oyuna girdiğimizde space tuşuna art arda bastığımızda gördüğünüz gibi helikoptere binebildik.

Bu işlemi yaptıktan sonra oyun kasacaktır ama sorunumuz bu şekilde çözülmüş olacaktır. Alternatif olarak Fraps ile videoyu açarakta düzeltebilirsiniz ama ben bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ederim çünkü bu kesin çözümdür.helikoptere çıktıktan sonra yukarıda bütün işlemciler tikine geri basarsanız oyununuzun kasması geçecektir.Başarılar!
Arkadaşlar bu adımları yapmamızın sebebi oyunun fpsinin 20-30 civarına düşmesini sağlamak.Benim bilgisayarım iyiydi cpuyu sadece 0 seçmeme rağmen fps 30a düşmediği için görevi yine yapamadım sonra hem cpuyu 0 yaptım hemde oyun ayarlarındaki netliği falan fulledim o şekilde fpsi düşürdüm ve geçtim.Yani bu adımları fpsi düşürmek için yapıyoruz

Evet arkadaşlar GTA 4'te son görevde çoğu kişinin takıldığı sorunun çözümünü gösteriyorum.

Eki Görüntüle 624872

İlk başta Görev Yöneticisi'ni açıyoruz yukarıdan işlemlere geliyoruz ve GTA4'e sağ tıklayıp ayrıntılara git diyoruz.

Eki Görüntüle 624877

Eki Görüntüle 624878

Eki Görüntüle 624882

Bunun aynısını yaptım ama bende helikopter gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı