Gta 4'te performans düşüklüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Sistemi kısaca yazıyorum:

Amd fx 4100 3.6 işlemci
Gigabayte 880gm-d2h 1866o.ç anakart
hi-level 4gb çift modül soğutuculu ram 1333mhz
sapphire hd 6850 ekran kartı
160 gb dandik bir hdd
350W fps marka power

Crysis 2 yi bu sistem ile ne kadar yükseltirsem yükselteyim 50 fpsnin üstünde oynuyorum. Yükseğe yakın ayarlarda 75 fps alıyorum hatta.
Ama ne göreyim. GTA 4'te bilgisayar sapıtıyor biraz. Düşük ayarda oynamama rağmen 10 FPS'ye kadar bile düştüğünü gördüm yani.
(HD 6670 ile daha rahat oynadığımı söyleyebilirim. Hele ayarları ultra yaptığımda oyun resmen saçmalamaya başlıyor. Resimlerin rengi file karışıyor. Çok yüksek ayarlarda oynayamıyorum. Düşük ayarlarda ise 50-60 dan aşşa düşmemesi gerekirken 10 FPS'ler de dolaşıyor. Çoğunlukla 25 fps alıyorum.

Gücün yetersiz olmasından kaynaklanabilir mi?
ÖmerGndz kardeşim seninle benim sistem birbirine benzer. Sen 600W ile GTA 4 oynadığında ultra ayar açabiliyor musun? Bir sıkıntı oluyormu. Ultra ayarlarda kaç fps alıyorsun?

Açıyorum sıkıntı da olmuyor. Ama bu tür şeyler oyunun korsan olmasından kaynaklanır genelde. Çünkü GTA IV konsoldan bilgisayara aktarılmış bir oyun Patch'lerle çok fazla grafiksel sorun ve sistme kullanımını iyileştiren güncellemeler yaptılar. Son Patch'i bi yüklemeyi dene ama hangi sürümü kullanıyorsun ona göre. Reloaded kullanıyorsan Razor1911 crack yapma bozarsın oyunu.

Gta 4 ü bende fullde oynayamıyorum. Ne yaparsam yapayım oynayamayacağım gibide ancak sorun zaten oyunda, oyun ilk olarak PC için üretilmiş değil sonradan çevirilmiş. Zaten ondan 7 tane yama çıktı sistemini Gta ile ölçme derim. Birde şu Crysis 2 aklıma takıldı sen Dx 11 yaması kurulu ikenmi alıyorsun o fps değerlerini ? Ben bir türlü alamıyorumda :S

Şu anda bende DX11 kurulu ve yalanım yok D: gerçekten 75 fps alıyorum.
Ekran kartının 3D uygulama ayarları sonda ve her şey açık iken oyun ayarları da son çözünürlükte iken % 95 75 FPS gösteriyor ve çok akıcı ve rahat oynuyorum.
Oyunun ayarlarında kararlı-gelişmiş-oyuncu ayarı var. Bu ayarı kararlı yaptığımda ise 60 fpsye düşüyor ama kesinlikte 60 dan aşağıya inmiyor.

Ömergndz kardeşim benimde sen deyince aklıma geldi :D Oyun güncel değil. Razor yazısı gelmiyor. Önceden internet cafe de yükletmiştim ve razor yazısı geliyordu. Şuan öyle bir yazı gelmiyor. Oyunun şuan ki güncel sürümünü yüklesem düzelir mi sizce ?

Epey bi düzeltmişlerdi. Dene şansını en kötü oyun açılmaz sil baştan yaparsın save'lerin kalıyor zaten ^^

Zaten GTA IV'ü en High End sistemler bile ufak takılmalarla oynuyor. Kafana takma ufak problemleri sisteminin keyfini çıkar ^^

Şuanda bende dx11 kurulu ve yalanım yok D: gerçekten 75 fps alıyorum.
Ekran kartının 3D uygulama ayarları sonda ve her şey açık iken oyun ayarları da son çözünürlükte iken % 95 75fps gösteriyor ve çok akıcı ve rahat oynuyorum.
Oyunun ayarlarında kararlı-gelişmiş-oyuncu ayarı var.Bu ayarı kararlı yaptığımda ise 60 fpsye düşüyor ama kesinlikte 60 dan aşağıya inmiyor.

Ömergndz kardeşim benimde sen deyince aklıma geldi :D Oyun güncel değil.Razor yazısı gelmiyor.Önceden internet cafe de yükletmiştim ve razor yazısı geliyordu.Şuan öyle bir yazı gelmiyor.Oyunun şuan ki güncel sürümünü yüklesem düzelir mi sizce ?

Bu arada çözünürlük kaçta 75 fps olduğunda ?

PSU'n yetersiz. Benimkinin aynısını al, sorun olmaz. 80 Plus 600W, fiyatı da çok uygun.

Çözünürlük 1280-1024 75 hz de oluyor. Zaten monitör en fazla 1280-1024 destekliyor. Geçen gün evimizdeki LCD TV'yi taktım bilgisayara. 1900 küsür çözünürlüklü.
Onunla Crysis 2 oynadım son çözünürlükte. 75 fps aldığım ayarlarda 50-60 fps aldım. Aslında fotoğraf koyucağım ama nasıl koyacağımı biliyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı