GTA 5 0xc000007b hatası

HacıArda

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Epic Games'den GTA 5 indirdim açtım. msvcp140.dll ve vcruntime140.dll yok dedi indirdim attım SysWOW64 ve System32'ye. Gene olmadı DirectX guncelledim .NET Framework guncelledim yetmedi bir de Visual C++ indirdim gene olmadı. Process monitörde MSVCP140 DLL'ye hatalı diyor sildim geri yükledim gene olmadı. Laptopa kafayı gimucem cozulmesse zaten 3 günde indi. Elektrik faturalar uçmuş gitmiş sinirimi bozdu cozemezsem laptopu camdan aşağı atacağım vallahi. Windows hata uyarı sesini ezberledim akşam yatarken beyninden cikmiyor ses. Process Monitor resmini yarın atarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Visual C++ dosyalarının hepsini Denetim Masası'ndan sil PC'yi yeniden başlat. Sonra Desteklenen en son Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir indirmeleri bu linke giderek hepsini indir ve kur sonra PC'yi yeniden başlat. Bende de bu sorun olmuştu böyle çözmüştüm. Eğer bu da olmuyorsa ekran kartı sürücünü güncelle.

Hepsini denedim deentim masasındakileri sildim sysytem32 ve SysWOW64'deki msvcp ve vcruntime dosyalarınıda sildim sonra başka bir çözülmüş konuda bulduğumvisula C++ indirdim yeniden başlattım PC gene aynı hata. Process monitorda tek DLC hatası bu bu da gösterdiği konumda yok.
Hepsini denedim deentim masasındakileri sildim sysytem32 ve SysWOW64'deki msvcp ve vcruntime dosyalarınıda sildim sonra başka bir çözülmüş konuda bulduğumvisula C++ indirdim yeniden başlattım PC gene aynı hata. Process monitorda tek DLC hatası bu bu da gösterdiği konumda yok.

Gösterdiği konumda sadece bunlar var wow64log.dll yok.
Arkadaşlar yardım edin yoksa bilgisayarı camdan aşağı atacağım ciddiyim.
Arkadaşlar hepsini boş geçin oyunu yüklü olduğu klasöre teknokatrtal içindeki tüm dosyaları atın çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-27 101829.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-27 101829.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 21
  • sd.png
    sd.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Böyle yapmanız durumunda A yazılımında sorun çözülse bile başka yazılımlarda başka hatalara sebep olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, önce el ile attığınız .dll dosyalarını silip sonra aşağıdaki bağlantıdan Visual C++ 2013 ve 2015 sürümlerini kurmanız olacaktı.
Sorununuz çözülmezse bir Process Monitor ile hata raporu paylaşıp gerisini bize bırakacaktınız.

wow64log.dll ise normal şartlarda System32'de zaten bulunmaz, en azından kendi sistemim ve gördüğüm el ile o .dll'nin atılmadığı tüm raporlarda durum öyle.

Neyse, ne diyeyim? Sorun çözülmüş. İyi oyunlar o halde.

Geri
Yukarı