GTA 5 1070 Ti düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Batuhan59

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 10400F
MSI GTX 1070ti 8GB
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8)
MSI B460M Pro
Sandisk 500 GB NVMe SSD
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde;
Core i5 10400F.
MSI GTX 1070 Ti.
16 GB RAM.

Oyun ayarları: Alabildiğine her şey Ultra'da.

Herhangi bir darboğaz yok. Testleri birçok oyunda yaptım zaten fakat GTA 5'te CPU ve RAM kullanımı normal seviyelerde olmasına rağmen GPU direk %0 kullanıyor. Sistemde onboard bir ekran kartı yok bu da mecburen 1070'i kullanmasını sağlıyor ama kullanmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak girebildim, FPS değerim çok düşük arkadaşlar 20 falan görev yöneticisi yanlış gösteriyormuş baktığımda %0 kullanım gösteriyor ama AfterBurner'dan baktığımda kullanım %100. Garip olan kısım GeForce Experience'ın Optimum ayarlarında 20FPS alıyor olmam. Herşeyi köküne kadar düşüğe çektiğimde ancak 100-110FPS görüyorum. Önceden GTX 950 ekran kartım vardı onda bile hafif orta ayarlarda 50 civarı FPS alıyordum. Bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama ne olduğunu çözemiyorum çünkü diğer oynadığım oyunlarda (PUBG - Watch Dogs 1/2 - LoL - CS:GO - World of Tanks) hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Ancak girebildim, FPS değerim çok düşük arkadaşlar 20 falan görev yöneticisi yanlış gösteriyormuş baktığımda %0 kullanım gösteriyor ama Afterburner'dan baktığımda kullanım %100. Garip olan kısım GeForce Experience'ın Optimum ayarlarında 20FPS alıyor olmam. Her şeyi köküne kadar düşüğe çektiğimde ancak 100-110FPS görüyorum. Önceden GTX 950 ekran kartım vardı onda bile hafif orta ayarlarda 50 civarı FPS alıyordum. Bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama ne olduğunu çözemiyorum çünkü diğer oynadığım oyunlarda (PUBG - Watch Dogs 1/2 - LoL - CS:GO - World of Tanks) hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

MSAA ayarını açık yapmış olabilir optimum ayarlar. FPS düşürücü bir şey sadece. Kenar yumuşatma adına FPS kaybı. Son 2 cümle kendi fikrimdir.

Geri
Yukarı