GTA 5 anlık donma

İşletim sistemi
Windows 10

Ömer Mermi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

GTA V oynarken anlık takılmalar oluyor, ilk 30-40 dk kadar hiçbir sıkıntı yok ondan sonra olmaya başlıyor, arabayla giderken karşı şeritten gelen arabaların yanından geçince vb. anlık takılmalar... Sistemim Acer Predator PH317-52 i5-8300HQ 8 GB RAM ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB, oyunda iken GPU kullanımı Max 50'ye çıktığını gördüm CPU 30-40-50-60 olarak değişiyor MSI Afterburner ile de ekran görüntülerini aldım, PC'ye 1 hafta önce termal macun sürdüm sıcaklıkla alakası yok, oyun orijinal, HDD'de kurulu, HDD'den kaynaklandığını düşündüm fakat görev yöneticisinden baktığımda Max %10 oldu, büyük ihtimal darboğaz yapıyor, oyunun grafik ayarlarından MSAA'yı 8X yaptığımda GPU %99 oluyor fakat bu seferde FPS çok düşüyor. Bana bir öneriniz olursa çok sevinirim birkaç gündür bu sorun çok sinirimi bozuyor. Bu arada v-sync açık kapalı olduğunda daha kötü oluyor takılmalar, takılmaların olduğu anda FPS de oynuyor .(mapin kalabalık olduğu bölgelerde takılmalar daha uzun ve sık oluyor)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    2,8 MB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 61
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    2,8 MB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
MSAA kesinlikle önermiyorum gereksiz şekilde GPU yiyor.

GPU yese ne olacak kullanım miktarları zaten düşük.

Merhabalar,

GTA V oynarken anlık takılmalar oluyor, ilk 30-40 dk kadar hiçbir sıkıntı yok ondan sonra olmaya başlıyor, arabayla giderken karşı şeritten gelen arabaların yanından geçince vb. anlık takılmalar... Sistemim Acer Predator PH317-52 i5-8300HQ 8 GB RAM ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB, oyunda iken GPU kullanımı Max 50'ye çıktığını gördüm CPU 30-40-50-60 olarak değişiyor MSI Afterburner ile de ekran görüntülerini aldım, PC'ye 1 hafta önce termal macun sürdüm sıcaklıkla alakası yok, oyun orijinal, HDD'de kurulu, HDD'den kaynaklandığını düşündüm fakat görev yöneticisinden baktığımda Max %10 oldu, büyük ihtimal darboğaz yapıyor, oyunun grafik ayarlarından MSAA'yı 8X yaptığımda GPU %99 oluyor fakat bu seferde FPS çok düşüyor. Bana bir öneriniz olursa çok sevinirim birkaç gündür bu sorun çok sinirimi bozuyor. Bu arada v-sync açık kapalı olduğunda daha kötü oluyor takılmalar, takılmaların olduğu anda FPS de oynuyor.(mapin kalabalık olduğu bölgelerde takılmalar daha uzun ve sık oluyor)

MSAA 6X olarak ayarlayın aynı kart bende var. Ekran kartını yük altında bırakın. Darboğaz mevcut değil sistemde. Oyun ayarlarını çok kötü ayarlamışsın. Dikey eşitlemeyi aktifleştir.

Oyunun ayarlarından bir öneriniz olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehber yardımcı olacaktır.

MSAA 6X olarak ayarlayın aynı kart bende var. Ekran kartını yük altında bırakın. Darboğaz mevcut değil sistemde. Oyun ayarlarını çok kötü ayarlamışsın. Dikey eşitlemeyi aktifleştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buradaki ayarlar ile yapılandırabilirsin.

Geforce Experience den optimize ettiğimde FPS çok düşük oluyor, dikey eşitleme dediğiniz nedir? Nerden yapabilirim?

Evet bu ayarları yapınca sanki daha akıcı oldu gibi inşallah tekrar o sorunla karşılaşmam, teşekkürler
Şuanda durum böyle fakat doğal olarak sıcaklık değerleri biraz yükseldi.

Merhabalar, maalesef takılmalar hala devam ediyor.. Attığınız videodaki gibi bütün ayarları yaptım yine ilk 30-40 dk kadar herşey güzelken biranda tekrar lanet takılmalar başladı.. Videosunuda aldım fakat buraya atılıyormu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (26).png
    Ekran Görüntüsü (26).png
    2,3 MB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı