Çözüldü GTA 5 araba sürerken aşırı kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ft.Berlin

Hectopat
Şu karantina günlerinde CS CS nereye kadar dedik 2 günde GTA 5'i yükledim. Oyunda bütün ayarlarım en düşükte normal oynarken 50-90 arası FPS alırken araba sürerken hızlandıkça ani FPS düşmesilar giriyor (1 FPS'den 35'e kadar) ve bu durum çok rahatsız edici oyun oynanmayacak hale geliyor lütfen biliyorsanız yarım edin (Windows ve ekran kartı güncel)

Özelliklerim;
RAM: 8.
İşlemci; Intel Pentium G4560 3.50GHz.
Ekran kartı; 4 GB GTX 1050 Ti.
1TB Toshiba harddisk var.
Oyun orijinal.

Çözüm
Aynı sistemle 2017'den beri GTA 5 oynuyorum. Hiç bir sorunumda yok. Şu işlemci ve RAM yetersiz kalıyor diyen arkadaşlara ban atmak lazım. Oyunda sorun mu var? Direkt işlemci ya da RAM yetersiz yazan gereksiz bir kitle var forumda.

Bu işlemciyle sıkıntısız oynaman imkansız, ayarları Ultra'ya alıp MSAA açmadığın sürece tabii. Ayrıca harddisk de çok önemli bir faktör.
Bu işlemciyle sıkıntısız oynaman imkansız, ayarları Ultra'ya alıp MSAA açmadığın sürece tabii. Ayrıca harddisk de çok önemli bir faktör.
Fps düştü Ama tamamen olmasada droplar düzeldi çok teşekkürler.

Yardımına ihtiyacım var kimse bakmıyor: Social Club hesabımı nasıl geri alabilirim? - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Online hariç singleplayer oynuyorsan işlemci veya ram ile bir ilgisi yok. Ben uzun süre bu oyunu single ve multi oynadım. 6 ve 4GB RAM, Q6600 ve r7 250 gibi düşük bir kart ile. G4000 serisi işlemcin benim işlemcimden neredeyse 2-3 kat daha iyi. 2/4 işlemci fakat yinede GTA5'i açabilecek düzeyde. Senin tek sıkıntın Hard disk. Bu tarz açık dünya oyunları eski hard disk'lerde bayağı yavaş çalışıyor. E araba sürerken de etraftaki dokuların hızlıca yüklenmesi gerektiği için HDD de yavaş olduğu için sürekli takılmalar meydana geliyor. (aynı sorunu yaşadım, hdd'ye format atarak ve birleştirme yaparak bir nebze takılmaları azalttım.) Konuyu hortlattım gibi olmasın sadece şunu söylemek istiyorum: aynı sorunu yaşayanlar varsa direkt HDD'ye disk birleştirme uygulasın, değiştirip sıfır bir HDD satın alsın veya SSD'ye geçsin sorun çözülecektir.

Online hariç singleplayer oynuyorsan işlemci veya ram ile bir ilgisi yok. Ben uzun süre bu oyunu single ve multi oynadım. 6 ve 4GB RAM, Q6600 ve r7 250 gibi düşük bir kart ile. G4000 serisi işlemcin benim işlemcimden neredeyse 2-3 kat daha iyi. 2/4 işlemci fakat yinede GTA5'i açabilecek düzeyde. Senin tek sıkıntın Hard disk. Bu tarz açık dünya oyunları eski hard disk'lerde bayağı yavaş çalışıyor. E araba sürerken de etraftaki dokuların hızlıca yüklenmesi gerektiği için HDD de yavaş olduğu için sürekli takılmalar meydana geliyor. (aynı sorunu yaşadım, hdd'ye format atarak ve birleştirme yaparak bir nebze takılmaları azalttım.) Konuyu hortlattım gibi olmasın sadece şunu söylemek istiyorum: aynı sorunu yaşayanlar varsa direkt HDD'ye disk birleştirme uygulasın, değiştirip sıfır bir HDD satın alsın veya SSD'ye geçsin sorun çözülecektir.
bu konuyu açtıktan sonra işlemcimi R51600 ile değiştirip rami de 16/3200 yaptım sorunum tamamen düzeldi hdd ile ilgili bir değişiklik yapmadım

Geri
Yukarı