Çözüldü GTA 5 "ERR_GFX_D3D_INIT" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu hata oyun oynarken bir anda oluyor. Oyun donuyor ve sonra bu hata karşıma çıkıyor. Çözümü nedir?
Bu hatadan sonra bilgisayarda takılmalar başlıyor. 2 saniye, 4 saniye arası.
Ekran kartı driverim güncel.Başlat menüsünede güncelleştirmeler diyorum ordada güncelsiniz diyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Olur. Ve merak etme ban falan yedirtmez online 'dan çünkü bu oyunun kendi dosyasında bile yok sadece bir ayar dosyası. Ama her ne kadar bir şey olmayacaksa da en azından bir yedeğini alın masaüstüne o dosyanın.
Tamam hocam.
Dosya doğrulama yaptım ve hata çözüldü.
Hocam, hata raporu oluşturmayı deneyin. Çeşitli sebepleri olabilir. DirectX kaynaklı da olabilir.

Bu bilgisayar/belgelerim/rockstar games/GTA v ye gelip settings dosyasını notepad ile aç sonra orada ''DX version value'' var o büyük ihtimalle 0 olur onu 1 yap. Bende öyle çalıştı.

OC yaptınız mı? Yaptıysanız geri çekip ve MSI Afterburner gibi yazılımları kaldırıp deneyin.
Diğer oyunlarda böyle bir hata oluşmuyor ama sıkıntısız oynuyorum.
Bu bilgisayar/belgelerim/rockstar games/GTA v ye gelip settings dosyasını notepad ile aç sonra orada "DX version Value" var o büyük ihtimalle 0 olur onu 1 yap. Bende öyle çalıştı.

Peki DX grafiği etkiliyor mu 11'den 10 yaparsam.

Diğer oyunlarda böyle bir hata oluşmuyor ama sıkıntısız oynuyorum.

Peki DX grafiği etkiliyor mu 11'den 10 yaparsam.
Bu ayarı 1 e çek.
1618662226569.png

Dosya doğrulayacağım birde.
Peki.

Geri
Yukarı