GTA 5 FiveM için 8 GB 3000 MHz RAM yeterli mi?

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
Yakında GTA 5 indireceğim. FiveM'de roleplay serverlara gireceğim ama 8 GB RAM 3000 MHz, RTX 2060 Gaming 6G, Ryzen 5 2600 sistemim var. FiveM'in 16 GB RAM desteklediğini duydum. Yardımcı olur musunuz?

İndireceğim demişsiniz, demekki satın almışsınız. İndirip denemenin bir zararının olacağını düşünmüyorum. Zaten artık AKK diye bir şey de kalmadi. Bu gece sisteminiz acik kalsın sabaha kadar iner tahminim zaten. Sabah test edersiniz. Tahminimce yetecektir ama ilerde bir 8 GB RAM daha almak yakışır bu sisteme. Böyle güçlü bir sisteme 8 GB RAM'le işkence etmeyin :)

Servera odaklı kalmayın. Artık çoğu oyunda 8 GB RAM kullanımı sıkıntı yaratabiliyor. Tabi ki oynarsınız ancak takılmalar gibi şeylere yol açabilir. 16 GB yapmanız tam anlamıyla sorunsuz temiz akış için ideal olur. Bütçeniz yok ise 8 GB ile yola devam :)

İndireceğim demişsiniz, demekki satın almışsınız. İndirip denemenin bir zararının olacağını düşünmüyorum. Zaten artık AKK diye bir şey de kalmadi. Bu gece sisteminiz acik kalsın sabaha kadar iner tahminim zaten. Sabah test edersiniz. Tahminimce yetecektir ama ilerde bir 8 GB RAM daha almak yakışır bu sisteme. Böyle güçlü bir sisteme 8 GB RAM'le işkence etmeyin :)
Hayır daha almadım ama alacağım cevaplarınız için teşekkür ederim..

Dostum FiveM de eğer 8 GB Ramin varsa FPS drop yiyorsun. Serverdaki herkesle konuştum. Hepsinin rami 8 GB. Bir 16 gb olan arkadaşım var onda sıkıntı yokmuş. Bu sorunu biraz da Reddit te araştırdım. Onlarda aynı şekilde ramdan bahsediyorlar. Ben 1 8GB daha aldım dün. Bayramdan sonra umarım ulaşır elime. Ama sana tavsiyem almandır.

Yakında GTA 5 indireceğim. FiveM'de roleplay serverlara gireceğim ama 8 GB RAM 3000 MHz, RTX 2060 Gaming 6G, Ryzen 5 2600 sistemim var. FiveM'in 16 GB RAM desteklediğini duydum. Yardımcı olur musunuz?
FiveM bu sistemide kaldırır ben 8GB RAM 960M Ekran Kartı ile kaliteli bir şekilde oynayıp rol yapabiliyorum. Yabancı dilin varsa yabancı serverlarda oynamanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı