GTA 5 FPS Düşüşleri için SSD Almak

Furkan Balta

Hectopat
Daha fazla  
Yani arkadaşlar benim bilgisayar GTA 5'i kaldırıyor fakat mapı hızlı yükleyemiyor haliyle FPS düşüşleri yaşanıyor. Sizce SSD alsam GTA 5'i içine atsam bu sorun ortadan kalkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ani FPS düşüşleri olduğu sırada HDD kullanımına bakın. %100 ise bir SSD'ye ihtiyacınız var.

SSD yüklemelerde çok hızlı. Ama SSD alıp oyun hala HDD bölümünde ise hiçbir fark olmaz.
Yani GTA 5 için büyük (abartılacak kadar değil) bir SSD ye ihtiyacınız var.

Bakın şimdi size bir sistem yazacağım i7 4930 K 32 gb 1600 MHz ram 240 gb ss asus Titan X asus rampage IV black edition (maxwell).Şimdi bu sistemde bile GTA V deli edercesine fps düşüşleri oluyorsa gerisini siz hesap edin.

Bakın şimdi size bir sistem yazacağım i7 4930 K 32 gb 1600 MHz ram 240 gb ss asus Titan X asus rampage IV black edition (maxwell).Şimdi bu sistemde bile GTA V deli edercesine fps düşüşleri oluyorsa gerisini siz hesap edin.

Nasıl yani hocam? Drop şeklinde mi oluyor? Yoksa normal diyebileceğimiz sınırlar içinde değişiklik mi gösteriyor?

Nasıl yani hocam? Drop şeklinde mi oluyor? Yoksa normal diyebileceğimiz sınırlar içinde değişiklik mi gösteriyor?

Kesinlikle normal değil 5 10 fps düşüşleri anlarım sis,patlama vs durumlarda ama haritada sağa sola bakarken yada etrafımda hareketli nesneler yokken 60 dan 42 ye çakılması beni çok rahatsız etti hatta bazı yerlerde 26 27 bile olduğu oldu.Görüntü ayarlarını düşürsem bile bu değerleri alıyorum.Sistemi formatladım herşeyi güncelledim oyun orijinal ama yok.Anca nasıl düzeliyor bu durum 4500 MHz ye işlemciyi fixleyince her şey normal.

HDD kullanımına bakar mısınız?
Bir de bu FPS düşmesi-kasma olayları genel olarak, diğer oyunlarda da yaşıyor musunuz? HD Tune ile de bir bad sector taraması yaparsanız iyi olur.

Kesinlikle normal değil 5 10 fps düşüşleri anlarım sis,patlama vs durumlarda ama haritada sağa sola bakarken yada etrafımda hareketli nesneler yokken 60 dan 42 ye çakılması beni çok rahatsız etti hatta bazı yerlerde 26 27 bile olduğu oldu.Görüntü ayarlarını düşürsem bile bu değerleri alıyorum.Sistemi formatladım herşeyi güncelledim oyun orijinal ama yok.Anca nasıl düzeliyor bu durum 4500 MHz ye işlemciyi fixleyince her şey normal.

Demek ki GTA5'te 4930k TitanX'e darboğaz yapıyor. İşin Türkçe'si bu hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı