GTA 5 İçin Playstation 4 mü Xbox One mı ?

KasaFişi00

Hectopat
Yaklaşık 2 hafta sonra bir konsol almayı planlıyorum. X box one olacak ya da Playstation 4. Hepsinin güzel tarafları var ve konsolu aldığım zaman direk GTA 5 first person oynayacağımı belirteyim. Yani bana kasmayacak güzel grafikli fps düşüşü yapmayacak bir konsol istiyorum. Araştırmalarıma göre Xbox One'da grafikler canlı. Öte yandan Playstation'da grafikler karamsar biraz ama çizim uzaklığı iyi. Xbox'da fps 30 dan en fazla 28-27 ye düşse bile, PS4 de 24 fps düşen oyunlar görüyorum. Lütfen bir yardım edin.

Sadece oyun için istiyorsan PS4 multimedia youtube facebook internet gibi özelliklerde kullanacaksan XBOX ONE

PS4. Oyun amaçlı. Xbox diğer multimedya ya da girişti zaten işin başından beri amaçları sadece oyun değildi. Ondan PS4 :)

Konsol almadan önce Technopatın "Kafa ayarı #3 - Konsollar, PC ve GTA 5 " başlıklı videosuna göz atmanı öneririm.

Xbox One diyorum ben. Ülkemizde bir kişinin dediği bir şey yüzünden büyük yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Xbox One "Oyun Konsolu" olarak çıktı. Oyun amaçlı değil demek yanlış bir tabir. Sadece normal oyun özelliklerinin üstüne TV özellikleri de eklenmiş.

PS4'ün donanımı başta X1'dan iyi gözükse de X1'in upscale çipi daha başarılı. O donanım dezavantajını (!) yok ediyor. Bkz.: Optimizasyon özürlü bir oyunda düşük donanım neler yapıyor ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncellemeler ile X1 PS4'den daha dengeli bir sistem oldu. DX12 ile bu başarı dahada katlanacaktır. Gamepad konusuna değinmeye gerek yok bence. X1 Controller çok daha başarılı DS4'den. Son olarak şundan da bahsedeceğim.
AA kalitesi daha hoş gözüktü X1'da bana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı