GTA 5 için sistem takviyesi

yakuuza

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. GTA 5 i satın almayı düşünüyorum. Sony Vaio marka VPCF13S8E model laptop kullanıyorum. Sistemim:

Intel® Core™ i7-740QM 1.73 GHz işlemci
6 gb ddr 3 Ram (1333 mhz) biri 4 biri 2 gb
500 gb hdd
NVIDIA GeForce GT 425M 1 gb ekran kartı

Oyuna yaklaşık 170 lira para vereceğim için iyice emin olmak istiyorum. Sizce bu sisterm yeterli mi? Aklımda 2 gb ram ı çıkartıp yerine 8 gb lik ram takıp, ram i 12 gb a çıkartmak ya da hdd yi ssd ile değiştirmek var.

Ram değişimi yaklaşık 200 ssd ise 400 tl ye mal olacak. Sizce bu değişikliklere para harcamak sistemde gözle görülür bir artış sağlar mı? Bu harcamayı yapmaya değer mi? Ram i mi yoksa hdd yi mi değiştirmeliyim ya da sistem olduğu gibi mi kalmalı? Görüşlerinizi öğrenebilirsem sevinirim.

Asıl sıkıntı ekran kartınızda. Ekran kartınız oyun için yetersiz kalabilir. Açarsa düşük ayarlarda oynamak zorunda kalabilirsiniz.

Shadow of Mordor u low ayarlarda rahat oynamıştım ki o oyun gta 5 e göre çok daha iyi bir sistem istiyor. Medium ayarlarda oynayabilirim gibi geliyor. Öğrenciyim, ekran kartına verebilecek param yok malesef. En fazla bu iki değişiklikden birisini yapabilirim.

Shadow of Mordor u low ayarlarda rahat oynamıştım ki o oyun gta 5 e göre çok daha iyi bir sistem istiyor. Medium ayarlarda oynayabilirim gibi geliyor. Öğrenciyim, ekran kartına verebilecek param yok malesef. En fazla bu iki değişiklikden birisini yapabilirim.
Zaten dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı değişimi hayli zahmetli ve her modelde de değişim yapılamıyor. Bence RAM'e dokunmayın. RAM'iniz orta halli ve iş görecek bir seviyede. Onun yerine SSD ekliyebilirsiniz. Oyuna geçişler dışında pek etkisi olmasa da genel olarak bilgisayarınız için iyi bir doping olacaktır.

Zaten dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı değişimi hayli zahmetli ve her modelde de değişim yapılamıyor. Bence RAM'e dokunmayın. RAM'iniz orta halli ve iş görecek bir seviyede. Onun yerine SSD ekliyebilirsiniz. Oyuna geçişler dışında pek etkisi olmasa da genel olarak bilgisayarınız için iyi bir doping olacaktır.

Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar laptopum iyi ama PUBG Lite ve Fortnite falan kaldırıyor ama GTA 5 kaldırır mı?

Laptopum özellikleri.
i5 4.nesil.
8 GB RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 425M.
Arkadaşlar laptopum iyi ama pubg lite ve fortnite falan kaldırıyor ama GTA 5 kaldırımı
Laptopum özellikleri
İ5 4.nesil
8Gb Ram
Ekran kartı 2 tane
1-)Nvidia geforce GT 425 M
2-) Intel HD graphics

Geri
Yukarı