GTA 5 kenarların tırtıklı gözükmesi sorunu

Skyfin

Decapat
GTA 5'de beyaz çizgiler dalga halinde ilerliyor ve kenarlar tırtıklı gözüküyor. Görüntü çok kötü olduğu için oynama istediği gelmiyor içimden. Oyun Steam'den alındı. Nvidia driverleri güncel, oyunu sildim yükledim olmadı. Bilgisayara format attım olmadı.
GTA 5 Grafiklerin Çizgili ve Tırtıklı Olması bu konudaki arkadaşın yaşadığı sorunla aynısı. Laptop bilgisayara sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın ekran kartı nedir ?

FXAA açık ve Reflection MSA 8x çözünürlük ayarını ise ekranının çözünürlüğü ile aynı yap.
Nvidia kart kullanıyorsan Nvidia denetim masasından ayarlarla oynadıysa sıfırla yani eski haline getir.
Bunlar olmadıysa bir önceki sürücüyü indirip kur o şekilde olması lazım.

Eş Yönsüz süzme ve dikey dikey senkronizasyon olabilir. Dikey senkronizasyon daha vahim bir durum. O yüzden dikey senkronizasyon olma ihtimali çok düşük.

Örnek:

pc-grafik-4.jpg

GTA 5'de beyaz çizgiler dalga halinde ilerliyor ve kenarlar tırtıklı gözüküyor. Görüntü çok kötü olduğu için oynama istediği gelmiyor içimden. Oyun Steam'den alındı. Nvidia driverleri güncel, oyunu sildim yükledim olmadı. Bilgisayara format attım olmadı.
GTA 5 Grafiklerin Çizgili ve Tırtıklı Olması bu konudaki arkadaşın yaşadığı sorunla aynısı. Laptop bilgisayara sahibim.

Büyük bir ihtimal ya Nvidia denetim masası ile alakalı durum ya da GTA 5'in kendi ayalarıyla alakalı bir durum. NVIDIA Denetim masasına bakmanızı tavsiye ederim. Genellikle perfonmasa çekildiğinden dolayı olabiliyor. Dengeli yapmanızı ya da kalite yapmanızı öneririm. Kalite yaparsanız çok fazla FPS kaybı yaşarsınız, hele de ultrada...

Örnek fotoğraf:

Full perfonmans olursa:

rk23b.jpg

Full kalite olursa:

cebb94ad69e3fed3c7c4b553962d2b42.jpg

Son düzenleme:
Eş Yönsüz süzme ve dikey dikey senkronizasyon olabilir. Dikey senkronizasyon daha vahim bir durum. O yüzden dikey senkronizasyon olma ihtimali çok düşük.

Örnek:

pc-grafik-4.jpg

Büyük bir ihtimal ya Nvidia denetim masası ile alakalı durum ya da GTA 5'in kendi ayalarıyla alakalı bir durum. NVIDIA Denetim masasına bakmanızı tavsiye ederim. Genellikle perfonmasa çekildiğinden dolayı olabiliyor. Dengeli yapmanızı ya da kalite yapmanızı öneririm. Kalite yaparsanız çok fazla FPS kaybı yaşarsınız, hele de ultrada...

Örnek fotoğraf:

Full perfonmans olursa:

rk23b.jpg

Full kalite olursa:

cebb94ad69e3fed3c7c4b553962d2b42.jpg
Hem kaliteye aldım, hem performansa aldım. Kalitede bir nebze olsun görüntü iyileşti ama kenarlarda tırtık hala vardı. Ayarları GeForce Experience ayarlıyor.

Hem kaliteye aldım, hem performansa aldım. Kalitede bir nebze olsun görüntü iyileşti ama kenarlarda tırtık hala vardı. Ayarları GeForce Experience ayarlıyor.

"Hem kaliteye aldım hem performansa aldım" derken? Dengeli miydi? Görüntü atabilir misiniz? Bir görüntü olmadan yorum yapamayız. Neyler düzeldi neyler düzelmedi görmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı